Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

650 tysięcy złotych otrzymała Gmina Żukowice z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ramach trzeciego naboru wniosków. Ogłoszenie wyników nastąpiło w środę 31 marca 2021.
Łącznie w trzech etapach programu (pierwsze dwa odbyły się w 2020 r.) do Gminy Żukowice trafi 4.750.000,00 złotych. Dzięki wsparciu otrzymanemu w trzecim etapie będziemy mogli zrealizować kolejne zaplanowane inwestycje – informuje wójt Krzysztof Wołoszyn.

Za otrzymane fundusze oraz przy udziale wkładu własnego gmina wykona zadania polegające na budowie chodników na terenie Gminy w celu poprawy bezpieczeństwa.

Gmina Żukowice już wcześniej otrzymała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Część zadań, na które zostaną spożytkowane pieniądze z programu, jest już w trakcie realizacji.
W lutym rozpoczął się generalny remont GOPS z/s w Nielubi. Na ten cel z pozyskanych środków przeznaczono 1 600 000 zł. Część funduszy, w kwocie 2 000 000 zł zostanie przeznaczona na budowę sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Tęczowej w Nielubi oraz modernizację sieci kanalizacji sanitarnej w celu odprowadzania ścieków z terenu gminy do Głogowa.
Ponadto, w pierwszej edycji programu pomocowego, Gmina Żukowice pozyskała 500.000,00 zł, które to środki zostaną przeznaczone na budowę boiska wielofunkcyjnego w m. Brzeg Głogowski oraz boiska w m. Kamiona.

Efekty końcowe niektórych zadań zobaczymy jeszcze w tym roku. Z pewnością otrzymane wsparcie finansowe pozwoli na szybszy rozwój naszej gminy i przyniesie wiele korzyści jej mieszkańcom.  

 

KOLEJNY ZASTRZYK FINANSOWY Z RZĄDOWEGO FUNDUSZU TRAFIA DO GMINY ŻUKOWICE - zdjęcie 1

 
 
facebook