Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
Ilustracja do artykuły: Szkoła Podstawowa w Nielubi

Szkoła Podstawowa w Nielubi mieści się w dwusegmentowym, dwukondygnacyjnym, wolnostojącym budynku w Nielubi. Budowę szkoły rozpoczęto w 1968 r. Do użytku placówkę oddano w 1972 r. Patronem szkoły została Komisja Edukacji Narodowej, pierwsze  ministerstwo oświaty publicznej w Polsce i pierwsza tego typu instytucja w Europie.

Obok budynku szkolnego znajdują się: rekreacyjny teren zielony, nowoczesne boisko wielofunkcyjne (2016 r.) oraz siłownia zewnętrzna (2020 r.). W 2013 roku szkoła doczekała się termomodernizacji budynku oraz wymiany stolarki okiennej. W 2018 r. dokonano gruntownego remontu całej szkoły wyposażając ją również w ekologiczny systemem ogrzewania (zewnętrzne pompy ciepła i fotowoltaikę).

Szkoła w Nielubi posiada dwie pracownie internetowe, sale lekcyjne zaopatrzone w nowoczesne pomoce edukacyjne, m.in. interaktywne: roboty, tablice, podłogi.  Uczniowie korzystają z nowoczesnej pracowni językowej. Na terenie szkoły znajduje się również świetlica, sala gimnastyczna oraz salka korekcyjna.  Jako nieliczna wśród okolicznych szkół, placówka w Nielubi posada doskonale wyposażony gabinet do terapii metodą EEG-biofeedback oraz doświadczoną kadrę, która prowadzi profesjonalny trening mózgu w celu poprawy jego efektywności. Szkoła zapewnia także uczniom możliwość korzystania z gabinetu profilaktyki zdrowotnej.

Szkoła Podstawowa w Nielubi to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą… wspaniali uczniowie, świetnie wykształcona kadra pedagogiczna, życzliwi pracownicy obsługi.

Szkoła jest placówką bezpieczną – wyposażoną w monitoring. Dzieci uczą się w systemie jednozmianowym. Ponieważ szkoła jest niewielką placówką, panuje w niej rodzinna atmosfera.

Oferta edukacyjna szkoły jest szeroka: m.in. koła zainteresowań,  zajęcia dodatkowe wyrównawcze, a także rozwijające kreatywność i uzdolnienia uczniów. Szkoła realizuje liczne programy i projekty, które dają możliwość uczniom na rozwój osobisty, a także pozwalają wzbogacać  bazę szkoły.

Dyrektor:

Ewa Chlebicka, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Strona internetowa: http://www.spnielubia.szkolnastrona.pl/

Kontakt: tel./fax 768314210

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
facebook