Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
Ilustracja do artykuły: Szkoła Podstawowa w Brzegu Głogowskim

Szkoła Podstawowa im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim
Brzeg Głogowski 27
67-231 Żukowice

Kontakt: tel./fax 76 831 41 27
                email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyrektor: Katarzyna Kraus

 

Szkoła Podstawowa im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim mieści się w dwukondygnacyjnym budynku (oddanym do użytku w 1959 r.), otoczonym obszernym terenem zielonym stanowiącym miejsce bezpiecznego wypoczynku, aktywności fizycznej i stwarzającym możliwości rozwijania infrastruktury.

W roku 2017 przeprowadzony został generalny remont szkoły radykalnie zmieniając jej walory estetyczne i funkcjonalne oraz nadając walory ekologiczne (zewnętrzne pompy ciepła, fotowoltaika). Od 2018 r. patronem szkoły jest św. Floriana, co wynika m.in. z identyfikowania się z lokalnym środowiskiem, jego organizacjami, miejscami pracy.

Szkoła jest nowoczesną placówką wyposażoną w tablice interaktywne, światłowodową sieć internetową oraz sprzęt komputerowy. Od lat funkcjonuje dziennik elektroniczny, który sprawdza się jako znakomite narzędzie komunikacji między nauczycielami, rodzicami i uczniami.

W szkole znajduje się oddział przedszkolny oraz osiem oddziałów klasowych, do których uczęszcza nie więcej niż 20 uczniów. Niewielka liczebność pozwala tworzyć wyjątkowe warunki edukacyjne i bardzo bezpieczny, przyjazny klimat. Nauce sprzyjają różnorodne pomoce edukacyjne, profesjonalnie wyposażone pracownie przedmiotowe.

Tu uczniowie mogą uczestniczyć w kołach zainteresowań, ale również korzystać z pomocy w ramach zespołów wyrównawczych, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych czy terapii logopedycznej. Aktywnie działający Szkolny Klub Wolontariatu uzyskał certyfikat szkoły promującej wolontariat, a najnowszym osiągnięciem jest utworzenie 12. Drużyny Harcerskiej „Zawiszacy”.

Kadra pedagogiczna podejmuje ciągłe starania o wzbogacanie oferty edukacyjnej zarówno poprzez własną inwencję jak i dołączając do pozaszkolnych programów, projektów, akcji. Tym sposobem wiele działań kierowanych jest do uczniów, ale i rodziców, seniorów i całego środowiska.

Szczegółowe informacje o szkole oraz bieżących wydarzeniach znajdują się na stronie www.spbrzegglog.szkolnastrona.pl

 

 
 
facebook