Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

image1

Ludowy Zespół Sportowy Czerna ( LZS Czerna ) powstał  w połowie lat 60 – tych XX wieku. Nazwa „ ORZEŁ „ została przyjęta w 1977 roku. Zespół od początku istnienia działał w strukturach Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Od kwietnia 2009r. Klub działa, w formie stowarzyszenia wpisanego do rejestru prowadzonego przez Starostę Głogowskiego. Od ponad 40 lat Prezesem Klubu jest Janusz Mróz. Oprócz niego aktualny skład Zarządu stanowią: Paweł Wilk – skarbnik, Mateusz Gliński, Dawid Kołaczyński, Przemysław Michalak – członkowie zarządu.

LZS „ Orzeł „ Czerna jest klubem piłkarskim. Klub posiada drużynę seniorów, która uczestniczy w rozgrywkach kl. „ A „ oraz drużynę młodzieżową, która w ostatnim sezonie uczestniczyła w rozgrywkach IV ligi Młodzików.

image2

LZS „ ORZEŁ „ CZERNA – SENIORZY - SEZON 2019/20

Pierwszy rząd od lewej: Mateusz Gliński, Marcin Gliński, Dariusz Czarnecki, Piotr Gajdemski, Jakub Kozłowski, Wojciech Wilk, Radosław Kołaczyński. Drugi rząd od lewej: Janusz Mróz – Prezes, Andrzej Wronowski, Paweł Wilk, Filip Błauciak, Daniel Sęk, Kamil Beczek, Krzysztof Jarosz, Sylwester Szamotuła – trener. Trzeci rząd od lewej: Bruno Cordova, Jakub Szczęch, Marcin Nieradka, Dawid Kołaczyński, Krzysztof Bachowski, Daniel Szymoniak – gospodarz.

image3

LZS „ ORZEŁ „ CZERNA – MŁODZICY – SEZON 2019/20

W pierwszym rzędzie od lewej: Nikodem Kołaczyński, Bartosz Kaleta, Jakub Dworak, Marcel Milicz, Bartosz Kanicki, Radosław Burza, Szymon Pilarski, Nikodem Milicz, Filip Jagielski.

W drugim rzędzie od lewej: Szymon Zuchmański, Kacper Zaleski, Karol Zieliński, Kacper Kaleta, Wojciech Marszałek, Mikołaj Michalak, Paweł Słocki, Janusz Mróz – trener, Prezes.

 

Największe sukcesy to awans do klasy „ A „ po sezonie 1988/89 i 2004/05, ¼ finału wojewódzkiego o Puchar Polski  i mecz w tej fazie z zespołem Zagłębia Lubin ( 09.04.1980r. ), ¼ finału wojewódzkiego o Puchar Polski i mecz z I zespołem Chrobrego Głogów, który grał wówczas w III lidze ( 20.04.2005r. ), I miejsce w rozgrywkach kl. „ A „ juniorów i zwycięstwo w turnieju dla mistrzów poszczególnych grup w Księgienicach w sezonie 1993/94.

Największe nieszczęścia, które nas spotkały to powódź w lipcu 1997r, konieczność rozgrywania wszystkich meczów na wyjazdach, brak możliwości przeprowadzania treningów i związany z tym jedyny w historii Klubu spadek do niższej klasy rozgrywkowej, tj. kl. „ B „.

image4

image5

Płyta boiska w sierpniu 2019r. ( 22 lata po powodzi )

LZS „ Orzeł „ Czerna zaprasza chętnych do gry i pracy w Klubie. Treningi seniorów i zespołu młodzieżowego odbywają się dwa razy w tygodniu. Klub zapewnia bezpłatne szkolenie pod okiem osób posiadających licencje trenerskie, zapewnia sprzęt niezbędny do treningów, zorganizowane wyjazdy na mecze, udział w meczach ekstraligi z udziałem Zagłębia Lubin.

Informacje o Klubie, jego historii, działaniu, możliwości treningów można uzyskać u Prezesa Klubu pod numerem telefonu 601 75 76 20 oraz pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 
 
facebook