Komunikat Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r.:
"W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, podejmuję decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.
Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r."
W dniach od 18.09.2020 r do 25.09.2020 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim oraz Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi włączyli się w realizację akcji „Sprzątanie Świata”.
W tym roku ze względu na reżim sanitarny akcja przeprowadzona została w inny sposób. Na lekcjach biologii i przyrody przeprowadzono zajęcia uświadamiające konieczność wykonywania przemyślanych zakupów i dbania o środowisko przyrodnicze.
Przypominamy o obowiązkowym badaniu statystycznym, jakim jest Powszechny Spis Rolny 2020.
Wrzesień dobiega końca, co oznacza, że część rolników, w ramach obowiązku, zdążyła się już spisać przez Internet. Niektórzy rolnicy spisali się za pośrednictwem infolinii, na której codziennie dyżurują pracownicy urzędów statystycznych. Część osób udała się do swoich Urzędów Gmin, gdzie w obecności przeszkolonego pracownika, wypełniła elektroniczny formularz spisowy podając dane dotyczące swojego gospodarstwa.
24.09.2020r. zakończył się kolejny cykl bezpłatnych szkoleń komputerowych w ramach programu "E-aktywni w Gminie Żukowice", na realizację którego pozyskano środki unijne w ramach Programu Polska Cyfrowa.
Uczestnicy zajęć dowiedzieli się między innymi: jak bezpiecznie zrobić zakupy przez Internet, jak zarządzać swoim kontem bankowym, jak złożyć deklarację podatkową on-line oraz jak załatwić wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu.
Każda osoba, która brała udział w szkoleniu, poza praktyczną wiedzą, uzyskała certyfikat potwierdzający uczestnictwo w projekcie.
Trwa akcja "Pod Biało-czerwoną" organizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji.
Projekt zakłada sfinansowanie zakupu masztów i flag oraz ich instalacji dla każdej gminy, która spełni określone warunki.
Aby w naszej Gminie wybudowano maszt, który stanie się pięknym tłem dla uroczystości o charakterze państwowym, trzeba oddać głos na stronie https://bialoczerwona.www.gov.pl/
Czytaj więcej: GMINA ŻUKOWICE PRZYŁĄCZA SIĘ DO AKCJI "POD BIAŁO-CZERWONĄ"
Przedstawiamy Państwu harmonogramy odczytów wodomierzy na miesiąc: październik, listopad i grudzień 2020 r.
Kolejne harmonogramy będą udostępniane na stronie internetowej www.zukowice.pl na 7 dni przed końcem obowiązywania dotychczasowego harmonogramu.
W przypadku nieobecności Państwa w terminie odczytu, prosimy o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy w celu podania stanu wodomierza wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem odbiorcy.
Telefon do kontaktu: 609-585-521 w godzinach od 7:30 do 15:30 lub po godzinach pracy za pośrednictwem SMS.
Z uwagi na dużą ilość elektrośmieci oddanych w ramach bezpłatnej zbiórki informujemy, że termin odbioru zużytego sprzętu został przedłużony do dnia 22.09.2020r.