Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń z racji epidemii koronawirusa. Co się zmieni?
Nowe obostrzenia wchodzą w życie
24 PAŹDZIERNIKA i podzielono je na kilka grup
Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym 2021 roku Szkoła Podstawowa w Brzegu Głogowskim wzbogaci się o wielofunkcyjne boisko sportowe dla dzieci i młodzieży.
Właśnie otrzymaliśmy informację, że wniosek złożony przez Gminę Żukowice do Ministerstwa Sportu uzyskał dofinansowanie na inwestycję pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Brzegu Głogowskim” w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – EDYCJA 2020”. Ministerstwo dofinansuje budowę boiska kwotą 234.300,00 zł, co stanowić ma około 33% wartości zadania. – mówi Krzysztof Wołoszyn, wójt Gminy Żukowice.
Czytaj więcej: BĘDZIE BUDOWA BOISKA W BRZEGU GŁOGOWSKIM – GMINA POZYSKAŁA DOTACJE Z MINISTERSTWA
Szanowni Państwo,
Epidemia COVID-19 wciąż trwa, a nawet niestety przybiera na sile.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zwraca się z gorącą prośbą do osób, które przeszły zakażenie SARS-CoV-2 o oddawanie osocza.
Ratunkiem dla ciężko chorych może być podawanie osocza od osób:
Rozpoczął się sezon grzewczy a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla (czadem) z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych.
Przyczyną tragedii może być niewiedza, zaniedbanie, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin.
Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób.
Przypominamy o obowiązkowym badaniu statystycznym, jakim jest Powszechny Spis Rolny 2020.
październik dobiega końca, co oznacza, że część rolników, w ramach obowiązku, zdążyła się już spisać przez Internet. Niektórzy rolnicy spisali się za pośrednictwem infolinii, na której codziennie dyżurują pracownicy urzędów statystycznych. Część osób udała się do swoich Urzędów Gmin, gdzie w obecności przeszkolonego pracownika, wypełniła elektroniczny formularz spisowy podając dane dotyczące swojego gospodarstwa.
Miło nam poinformować, iż w dniu dzisiejszym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Gmina Żukowice w obiektywie – Cztery pory roku - LATO". Celem konkursu było wykonanie fotografii okazujących najciekawsze obiekty i piękno natury na terenie Gminy Żukowice, a ponadto: