W związku z pismem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu dot. wzrostu doniesień na temat sytuacji niebezpiecznych z udziałem wilka, przekazujemy Państwu pakiet informacji w zakresie postępowania w przypadku spotkania z wilkami.
Wilki objęte są ścisłą ochroną gatunkową na mocy rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz. U. z 2016 r., poz. 2183 ze zm.). Chociaż wilki są drapieżnikami, które z racji swoich zachowań w pewnych szczególnych okolicznościach mogą być niebezpieczne dla człowieka, to jednak z reguły boją się ludzi i unikają z nimi kontaktu.
Miło nam poinformować, że w ramach projektu grantowego pn.: „Program grantowy na wymianę źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych z terenów wybranych gmin Legnicko – Głogowskiego Obszaru Interwencji”, na terenie Gminy Żukowice, do programu zakwalifikowało się 25 wniosków. Tym samym do Naszych mieszkańców trafi dofinansowanie blisko 700.000,00 zł. Poszczególni wnioskodawcy otrzymają dofinansowanie na poziomie 85% wartości składanego projektu. To ogromne wsparcie finansowe, bo najniższe dofinansowanie to kwota od 11.347,50 zł, a najwyższe to 35.000,00 zł w zależności od projektu.
Uczeń klasy pierwszej, Janek Jaźwicki, podjął się wielkiego wyzwania i przystąpił wraz z rodzicami do powiatowego konkursu fotograficznego pt. ,,Zatrzymane w kadrze – moje ulubione miejsce spotkań”.
Konkurs pod honorowym patronatem prezydenta miasta Głogowa, ogłoszony był w szkole w październiku i był przeznaczony dla uczniów klas I-VIII. Przedmiotem konkursu były zdjęcia ukazujące ulubione miejsca spotkań, relaksu i przyjemnych chwil.W dniu 17 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu w którym Janek otrzymał wyróżnienie, a jego praca została uwieczniona w głogowskim kalendarzu.
UWAGA MIESZKAŃCY!
W związku z planowanymi pracami na sieci wodociągowej w Dobrzejowicach dnia 29.03.2021 r możliwe są przerwy w dostawie wody dla mieszkańców w godzinach od 8.00 – 13.00.
Za utrudnienia przepraszamy.
W związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19, uprzejmie prosimy o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt tj. tylko sytuacjach kryzysowych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żukowicach z siedzibą w Nielubi – tymczasowa siedziba w Szkole Podstawowej w Nielubi.
Czytaj więcej: INFORMACJA GOPS - PROŚBA O OGRANICZENIE WIZYT
Miło nam poinformować, iż 16.03.br. nastąpiło, przy zachowaniu bezpieczeństwa sanitarnego, otwarcie działalności Klubu Seniora w miejscowości Zabłocie. W spotkaniu inauguracyjnym udział wzięli przedstawiciele samorządu gminnego - Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn oraz Sekretarz Emilia Prokopczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Mackiewicz oraz przedstawiciele Fundacji Eudajmonia, którzy będą prowadzić Klub.
Informujemy, iż na stronie spisowej Głównego Urzędu Statystycznego opublikowana została treść pytań, które będą zawarte w formularzu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
Czytaj więcej: O CO ZOSTANIEMY ZAPYTANI W NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021