Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

W dniu wczorajszym, na XXXIII Sesji Rady Gminy Żukowice mieliśmy przyjemność gościć wyjątkową osobę Mistrzynię Świata - Martynę Kierczyńską.  19-letnia mieszkanka Czernej, Zawodniczka Legionu Głogów, w dniu 23 października br. we Włoszech, wywalczyła tytuł Mistrzyni Świata w Kicboxingu i tym samym w finale mistrzostw pokonała rywalkę z Finlandii. Martyna, pomimo młodego wieku, od lat trenuje sporty walki. Oprócz wspomnianego i ciężko wypracowanego tytułu Mistrzyni Świata w kategorii K-1 na ringu, w ubiegłych latach zdobyła również m.in. zasłużony tytuł Mistrzyni Polski i Europy.

- Jest nam niezmiernie miło, że wśród naszych mieszkańców są osoby, które posiadają tak ogromną pasję w życiu. Z dumą i podziwem zerkamy na Martynę, która swoją postawą udowadnia, że ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do celu pozwalają spełniać marzenia i są powodem do poczucia ogromnej satysfakcji – mówił Krzysztof Wołoszyn, Wójt Gminy Żukowice.

Przewodniczący Rady Gminy wraz z Wójtem wręczyli Martynie upominek, składając jednocześnie gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

 

WYJĄTKOWY SPORTOWIEC NA SESJI RADY GMINY – BYŁY PREZENTY I GRATULACJE DLA MISTRZYNI ŚWIATA K-1, MARTYNY KIERCZYŃSKIEJ Z CZERNEJ - zdjęcie 1 WYJĄTKOWY SPORTOWIEC NA SESJI RADY GMINY – BYŁY PREZENTY I GRATULACJE DLA MISTRZYNI ŚWIATA K-1, MARTYNY KIERCZYŃSKIEJ Z CZERNEJ - zdjęcie 2 WYJĄTKOWY SPORTOWIEC NA SESJI RADY GMINY – BYŁY PREZENTY I GRATULACJE DLA MISTRZYNI ŚWIATA K-1, MARTYNY KIERCZYŃSKIEJ Z CZERNEJ - zdjęcie 3 WYJĄTKOWY SPORTOWIEC NA SESJI RADY GMINY – BYŁY PREZENTY I GRATULACJE DLA MISTRZYNI ŚWIATA K-1, MARTYNY KIERCZYŃSKIEJ Z CZERNEJ - zdjęcie 4 WYJĄTKOWY SPORTOWIEC NA SESJI RADY GMINY – BYŁY PREZENTY I GRATULACJE DLA MISTRZYNI ŚWIATA K-1, MARTYNY KIERCZYŃSKIEJ Z CZERNEJ - zdjęcie 5 WYJĄTKOWY SPORTOWIEC NA SESJI RADY GMINY – BYŁY PREZENTY I GRATULACJE DLA MISTRZYNI ŚWIATA K-1, MARTYNY KIERCZYŃSKIEJ Z CZERNEJ - zdjęcie 6 WYJĄTKOWY SPORTOWIEC NA SESJI RADY GMINY – BYŁY PREZENTY I GRATULACJE DLA MISTRZYNI ŚWIATA K-1, MARTYNY KIERCZYŃSKIEJ Z CZERNEJ - zdjęcie 7 WYJĄTKOWY SPORTOWIEC NA SESJI RADY GMINY – BYŁY PREZENTY I GRATULACJE DLA MISTRZYNI ŚWIATA K-1, MARTYNY KIERCZYŃSKIEJ Z CZERNEJ - zdjęcie 8

 

 
 
facebook