Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Już niebawem mieszkańcy miejscowości Kamiona będą mogli aktywnie spędzać czas na nowo budowanym obiekcie parkowo - rekreacyjno – sportowym.

Od sierpnia, na terenie parku trwają intensywne prace mające na celu przygotowanie zupełnie nowego terenu dla mieszkańców m. Kamiona. Dotychczas wykonano już  między innymi oczyszczenie terenu ze  zbędnych krzewów i zarośli, zamontowano nowe lampy parkowe, rozpoczęto wykonanie ciągów pieszych.

Niebawem rozpoczną się prace związane z wykonaniem nawierzchni trawiastej. Aby murawa boiska służyła mieszkańcom jak najdłużej, zadbano o jej właściwą pielęgnację poprzez montaż systemu nawadniającego. Niebawem pojawią się też piłkochwyty, które zabezpieczą otoczenie przed piłką oraz wpłyną na komfort użytkowania boiska.

Zagospodarowywane miejsce ma służyć mieszkańcom do rekreacji, integracji i miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Po wykonaniu ciągów pieszych zaplanowano również ustawienie ławek parkowych.  Zakończenie prac planowane jest w połowie października.

Całkowita wartość zadania to blisko 350 000 zł. Zadanie realizowane przez Gminę dzięki pozyskanym przez gminę Żukowice środkom finansowym z Rządowego Funduszu inwestycji Lokalnych oraz dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W M. KAMIONA TRWAJĄ PRACE PRZY BUDOWIE MIEJSCA DO REKREACJI  - zdjęcie 1 W M. KAMIONA TRWAJĄ PRACE PRZY BUDOWIE MIEJSCA DO REKREACJI  - zdjęcie 2 W M. KAMIONA TRWAJĄ PRACE PRZY BUDOWIE MIEJSCA DO REKREACJI  - zdjęcie 3 W M. KAMIONA TRWAJĄ PRACE PRZY BUDOWIE MIEJSCA DO REKREACJI  - zdjęcie 4 W M. KAMIONA TRWAJĄ PRACE PRZY BUDOWIE MIEJSCA DO REKREACJI  - zdjęcie 5 W M. KAMIONA TRWAJĄ PRACE PRZY BUDOWIE MIEJSCA DO REKREACJI  - zdjęcie 6
 
 
facebook