Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Miło nam poinformować, że do Naszej Gminy trafią kolejne środki na realizację lokalnych inicjatyw.

1 lipca bieżącego roku Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” ogłosiła wyniki konkursu „Działaj Lokalnie 2021”, do którego z terenu Naszej Gminy zostały zgłoszone dwa projekty.

Pierwszy projekt pn. „zaGRAJ z nami na boisku w Czernej” zgłoszony przez Grupę „Kreatywni w Żukowicach” polega na wykonaniu kolejnej części ogrodzenia boiska w m. Czerna. Na realizację zadania pozyskano dofinansowanie w kwocie 6000 zł.

Drugi projekt pn. „Aktywnie i bezpiecznie w Gminie Żukowice”  zgłoszony został przez Grupę „Razem dla Gminy Żukowice” i również polega na wykonaniu ogrodzenia boiska, tym razem w m. Nielubia. Kwota dofinansowania tego zadania to 6000 zł.

Realizacja powyższych zadań zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z przedmiotowych obiektów sportowo – rekreacyjnych.

Oba zadania zostaną zrealizowane do końca września tego roku.

W sumie do konkursu zgłoszonych zostało 40 projektów z czego komisja konkursowa przyznała dofinansowanie na realizację 26.

Przyznanie dotacji dla wybranych inicjatyw jest możliwe dzięki wsparciu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności i wsparciu 12 samorządów ze Wzgórz Dalkowskich.

 
 
facebook