Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Miło mi poinformować, że Gmina Żukowice otrzymała kolejne środki na realizację nowych i długo wyczekiwanych inwestycji drogowych. Wyremontujemy kolejne drogi dzięki pozyskanym środkom -  tym razem w Szczepowie odcinek około 300 m oraz cały odcinek drogi powiatowej – Nielubia - Żukowice o długości 4km – mówi Krzysztof Wołoszyn wójt Gminy Żukowice.


Dolnośląski Urząd Wojewódzki podał wyniki naboru wniosków na dofinansowanie zadań związanych z rozwojem infrastruktury drogowej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Gmina Żukowice starała się o środki na remont drogi w miejscowości Szczepów, która stanowi ważny łącznik między drogami powiatowymi 1018D i 1153D. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, dzięki czemu jeszcze w tym roku, będzie można rozpocząć prace przy przebudowie drogi.
Całkowity koszt zadania to ponad 260.000,00 ZŁ,  a dofinansowanie to kwota 185.291,000 zł.  Za tę kwotę zostanie przebudowany odcinek drogi o długości blisko 300 m. Ponadto zostanie wymienione na tym odcinku oświetlenie drogowe na energooszczędne.


Realizacja tego zadania przyczyni się nie tylko do podniesienia komfortu użytkowników drogi, ale co najważniejsze do poprawy bezpieczeństwa. Zdecydowanie ułatwi także dojazd do dróg powiatowych, które są ważnym szlakiem komunikacyjnym pomiędzy powiatem głogowskim i polkowickim, a także pomiędzy województwami dolnośląskim i lubuskim – mówi wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn

 

To nie koniec dobrych informacji dla mieszkańców Gminy Żukowice. Kolejna ważna inwestycja, którą będzie można zrealizować ze środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych to przebudowa drogi powiatowej 1020D łączącej Żukowice z m. Nielubia o długości aż 4 km. Wniosek na dofinansowanie tej inwestycji został złożony przez powiat głogowski dzięki staraniom Gminy. Od dłuższego czasu zwracamy uwagę na konieczność przebudowy tego odcinka drogi. Jej zarządcą jest powiat, dlatego trwały liczne rozmowy i spotkania z władzami powiatu. Odbyło się też wiele konstruktywnych rozmów na wyższych szczeblach i dzisiaj mamy efekt pracy wielu miesięcy. Wniosek opiewa na kwotę blisko 3 mln zł a dofinansowanie to kwota blisko 1,5 mln zł.  Bardzo się cieszymy, że wniosek został zaopiniowany jako zasadny i wkrótce inwestycja dojdzie do skutku. – mówi wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn

Głównym celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa oraz podniesienie komfortu jazdy użytkowników dróg. Przebudowa tego odcinka z pewnością ucieszy zapewne wielu mieszkańców gminy.

 

 
 
facebook