Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Już niebawem przy Szkole Podstawowej w Brzegu Głogowskim powstanie nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt do uprawiania sportu. Właśnie rozpoczęły się prace związane z budową boiska w m. Brzeg Głogowski

- To jedna z inwestycji, o  potrzebie której mieszkańcy, a w szczególności dzieci mówiły od wielu lat.  Wykonaliśmy dokumentacje i szukaliśmy możliwości zdobycia środków niezbędnych do jego realizacji. Teraz gdy pozyskaliśmy środki  finansowe - ruszamy z inwestycją.

  Nowe boisko wpłynie znacząco na atrakcyjność szkoły, a co jest najistotniejsze - umożliwi dzieciom i młodzieży uprawianie sportu na świeżym powietrzu i przede wszystkim w bezpiecznych warunkach – mówi Krzysztof Wołoszyn, Wójt Gminy.

Zakres prac budowlanych obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego ze strefami ochronnymi o wymiarach 32,00m x 19,00m. Boisko o nawierzchni poliuretanowej posiadać będzie pola do gry koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Ponadto zostanie ono ogrodzone, a od szkoły do boiska wykonane zostanie dojście z kostki brukowej. Na płycie boiska zamontowane zostaną urządzenia małej architektury tj. ławki sportowo-widowiskowe, ławki typu parkowego, stojak na rowery. Natomiast dla poprawy widoczności i zwiększenia bezpieczeństwa zostanie oświetlone lampami. Dzięki temu młodzież nawet wieczorami będzie mogła z korzystać z obiektu, tym bardziej, że będzie on dostępny dla każdego.

Wartość zadania to kwota blisko 500.000,00 zł z czego Gmina Żukowice pozyskała dofinansowanie  w wysokości 33% wartości zadania z Ministerstwa Sportu.

Planowany termin zakończenia prac to 30.06.2021 r.

 

RUSZYŁA BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZEGU GŁOGOWSKIM - zdjęcie 1 RUSZYŁA BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZEGU GŁOGOWSKIM - zdjęcie 2 RUSZYŁA BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZEGU GŁOGOWSKIM - zdjęcie 3 RUSZYŁA BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZEGU GŁOGOWSKIM - zdjęcie 4

 

 
 
facebook