Trasa rowerowa z Nielubi do Głogowa musi stać się spójną całością, a nie zbiorem urwanych odcinków kończących się w szczerym polu. Dziś Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice wspólnie z Łukaszem Horbatowskim Posłem na Sejm RP i Michałem Wnukiem Starostą Głogowskim przedstawił dyrekcji wrocławskiego oddziału GDDKiA konkretne argumenty dotyczące inwestycji wzdłuż drogi krajowej nr 12.
Jest to kontynuacja rozmów zapoczątkowanych jeszcze w połowie 2025 roku. Problem braku ciągłości trasy stał się szczególnie widoczny przy okazji wykonywania dokumentacji i uzgodnień z GDDKiA przy trwającej procedurze wykonania budowy ronda i dojazdu do nowego szybu GG-2 wzdłuż drogi krajowej nr 12. W ramach tego zadania ma powstać odcinek ścieżki rowerowej o długości ok. 910 metrów. Jednak ze względu na lokalizację w terenie niezabudowanym i brak dalszych połączeń, fragment ten będzie niefunkcjonalny.
Aby nowa infrastruktura zyskała sens, niezbędne jest uzupełnienie dwóch luk wskazanych na mapach:
- odcinka o długości ok. 800 metrów w kierunku Nielubi,
- fragmentu o długości ok. 2 500 metrów prowadzącego do Głogowa.
Dopiero budowa tych brakujących łączników pozwoli mieszkańcom na bezpieczny przejazd między gminami a miastem.
- Naszym celem jest stworzenie kompletnego i bezpiecznego połączenia, które będzie w pełni funkcjonalne dla każdego użytkownika oraz zgodne z zasadami racjonalnego planowania infrastruktury - podkreśla Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice.



