Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi oraz Aktywni dla Gminy Żukowice realizują projekt pn. :”Objazdowa biblioteka- z książką mi po drodze”.

W ramach projektu zorganizowano wiele spotkań autorskich dla dzieci z Gminy Żukowice. Uczestnicy mieli okazję spotkać się z Krzysztofem Piersą, terapeutą do spraw uzależnień od gier komputerowych oraz autorem książek dla dzieci w tej tematyce. Kolejnym był Pan Poeta, który odwiedził dzieci z literackim show. Wszyscy z zaciekawieniem wpatrywali się w bohaterów-pacynki, które opowiadały bajki zmienionym głosem. Odbyły się również spotkania z historią w tle. Pan Dariusz Andrzej Czaja głogowski historyk i regionalista przeprowadził lekcje na temat wydarzeń z 1109 roku i młodych obrońców Głogowa. Artur Guzicki, dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce historycznej, przeprowadził spotkanie w związku z Narodowym Świętem Niepodległości przedstawił swoje książki dla najmłodszych oraz argumentował dlaczego warto uczyć się historii.

W spotkaniach wzięło udział blisko 370 osób co świadczy o dużej potrzebie realizowania tego typu wydarzeń.

Dzięki przychylności i współpracy Dyrektorów Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi oraz Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim tak wielu uczniów mogło skorzystać z udziału w projekcie.

Zadanie dofinansowane ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Porozumienie Wzgórz Dalkowskich.

"OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 1 "OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 2 "OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 3 "OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 4 "OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 5 "OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 6 "OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 7 "OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 8 "OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 9 "OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 10 "OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 11 "OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 12 "OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 13 "OBJAZDOWA BIBLIOTEKA - Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE" - zdjęcie 14
 
 
facebook