Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

W głogowskim ratuszu odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Z tej okazji w dniu 19.01.2023 r. spośród 8 par, które świętowały ten uroczysty dzień, znaleźli się Jubilaci z Gminy Żukowice - Państwo Teresa i Jerzy Kobus. Dostojnym Jubilatom Wójt Gminy Żukowice – Krzysztof Wołoszyn miał zaszczyt wręczyć list gratulacyjny i kwiaty życząc kolejnych jubileuszy oraz dużo zdrowia i szczęścia.

Złote Gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego obchodzone są w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście.

50 lat małżeństwa to wspaniały przykład do naśladowania dla dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. Wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem Jubilaci świadczą, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.

- wspólnie przeżyte 50 i więcej lat, to piękny czas, symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Dla nas, Jubileusz Państwa Kobus jest przykładem, jak właściwie rozumieć dar małżeństwa. To nie tylko jednorazowe przyrzeczenie i zmiana stanu cywilnego, ale wzajemne wspieranie się i zrozumienie - mówił gospodarz gminy.

Po uroczystym przemówieniu Wójt Gminy, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, udekorował Szanownych Jubilatów medalami. Nie zabrakło również listów gratulacyjnych,  kwiatów oraz zdjęć.

Jubilatom gratulujemy i życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata życia.

Zdj. dzięki uprzejmości "Studio Siwek"

ZŁOTE GODY W GMINIE ŻUKOWICE - zdjęcie 1 ZŁOTE GODY W GMINIE ŻUKOWICE - zdjęcie 2 ZŁOTE GODY W GMINIE ŻUKOWICE - zdjęcie 3 ZŁOTE GODY W GMINIE ŻUKOWICE - zdjęcie 4 ZŁOTE GODY W GMINIE ŻUKOWICE - zdjęcie 5 ZŁOTE GODY W GMINIE ŻUKOWICE - zdjęcie 6 ZŁOTE GODY W GMINIE ŻUKOWICE - zdjęcie 7 ZŁOTE GODY W GMINIE ŻUKOWICE - zdjęcie 8 ZŁOTE GODY W GMINIE ŻUKOWICE - zdjęcie 9 ZŁOTE GODY W GMINIE ŻUKOWICE - zdjęcie 10
 

 
 
facebook