Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Trwają zaawansowane prace związane z realizacją zadania pn.: „Konserwacja rowu melioracyjnego Śp-7 (m. Glinica, obręb Zabłocie, gm. Żukowice)”.

W ramach zadania wykonano już koszenie oraz usuwanie namułu wraz z oczyszczeniem przepustów rurowych na długości około 1800 mb. Obecnie trwają zaawansowane prace polegające na naprawie istniejącego umocnienia skarp.

Działania mają na celu poprawę gospodarki wodnej na terenie gminy, polepszenia stosunków wody w glebach oraz ochrony przed lokalnymi podtopieniami.

Całkowity koszt realizacji zadania to kwota ponad 70 tys.

Realizacja zadania jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Województwa Dolnośląskiego, który udzielił wsparcia na kwotę 35 tys. zł.

TRWAJĄ PRACE ZWIĄZANE Z KONSERWACJĄ ROWU MELIORACYJNEGO W M. GLINICA - zdjęcie 1 TRWAJĄ PRACE ZWIĄZANE Z KONSERWACJĄ ROWU MELIORACYJNEGO W M. GLINICA - zdjęcie 2 TRWAJĄ PRACE ZWIĄZANE Z KONSERWACJĄ ROWU MELIORACYJNEGO W M. GLINICA - zdjęcie 3 TRWAJĄ PRACE ZWIĄZANE Z KONSERWACJĄ ROWU MELIORACYJNEGO W M. GLINICA - zdjęcie 4 TRWAJĄ PRACE ZWIĄZANE Z KONSERWACJĄ ROWU MELIORACYJNEGO W M. GLINICA - zdjęcie 5
 
 
facebook