Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Zakończyła się przebudowa drogi gminnej pomiędzy Bukwicą a Nielubią – o długości 630 mb i szerokości od 5,5 do 6m. Prace były prowadzone wyłącznie w granicach obrębu Bukwica z uwagi na brak informacji od GDDKIA dotyczącej ostatecznego przebiegu obwodnicy miasta Głogowa.

W ramach zadania wykonano również wymianę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej położonej w pasie drogowym. Przebudowana nowa droga została wykonana na pełnej podbudowie wraz z poboczami utwardzonymi oraz oczyszczeniem istniejących rowów. Na koniec ułożono nową nawierzchnię  bitumiczną. Dodatkowo w granicach miejscowości Bukwica wykonano nowy chodnik wraz z umieszczeniem urządzeń bezpieczeństwa na drodze.

Po remoncie nowa droga wygląda naprawdę okazale i wiem, że zdecydowanie poprawiliśmy stan drogi ale i bezpieczeństwo na tej drodze. Apeluję do kierowców jednak o zdjęcie nogi z gazu i bezpieczne poruszanie się nowym odcinkiem.  W roku przyszłym planujemy wyremontować kolejny odcinek do drogi krajowej nr 12 - mówi wójt Gminy, Krzysztof Wołoszyn.

Wartość całkowita zadania to kwota 1,7 mln zł, z czego jego realizacja możliwa jest dzięki pozyskanym środkom z „Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład” i budżetu gminy.

PRZEBUDOWA DROGI POMIĘDZY BUKWICĄ A NIELUBIĄ - ZAKOŃCZONA - zdjęcie 1 PRZEBUDOWA DROGI POMIĘDZY BUKWICĄ A NIELUBIĄ - ZAKOŃCZONA - zdjęcie 2 PRZEBUDOWA DROGI POMIĘDZY BUKWICĄ A NIELUBIĄ - ZAKOŃCZONA - zdjęcie 3 PRZEBUDOWA DROGI POMIĘDZY BUKWICĄ A NIELUBIĄ - ZAKOŃCZONA - zdjęcie 4 PRZEBUDOWA DROGI POMIĘDZY BUKWICĄ A NIELUBIĄ - ZAKOŃCZONA - zdjęcie 5
 
 
facebook