Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Zakończono budowę chodnika w m. Nielubia wzdłuż drogi krajowej nr 12 – w kierunku cmentarza. O realizację tego zadania Nasz samorząd zabiegał od wielu lat.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w odpowiedzi na nasze wnioski i starania, ujęła tę inwestycję w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 – Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych i tym samym przebudowa drogi krajowej 12 w Nielubi została zrealizowana i zakończona.

Od teraz użytkownicy DK 12 w Nielubi mogą w pełni bezpiecznie korzystać z infrastruktury drogowej, a nowo wybudowany chodnik o długości około 400 m naprzeciwko sklepu Dino, w kierunku cmentarza oraz dwa przejścia dla pieszych wraz z oświetleniem całego odcinka, tworzą bezpieczny i komfortowy ciąg komunikacyjny.

Realizacja tego zadania zdecydowanie miała wpływ na poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz ułatwiła dotarcie do pobliskiego boiska, sklepu, cmentarza czy przystanku autobusowego.

Całe zadanie sfinansowane zostało ze środków GDDKiA.

 

 

BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 1 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 2 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 3 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 4 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 5 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 6 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 7 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 8 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 9 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 10 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 11 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 12 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 13 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 14 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 15 BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO PRZY DRODZE KRAJOWEJ 12 W NIELUBI - zdjęcie 16
 
 
facebook