Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

W miejscowości Słone zakończyły się prace związane z budową chodnika wzdłuż drogi gminnej. Nowy ciąg pieszy ułożono z kostki betonowej na odcinku około 250 m. W ramach zadania zostało wykonane również odwodnienie w postaci kanałów z rur pcv oraz dwóch studzienek ulicznych.

Realizacja inwestycji w zdecydowany sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w miejscowości Słone. Nowo powstały chodnik zapewni komfortowe i bezpieczne dojście do terenów rekreacyjnych tj. boiska, placu zabaw oraz siłowni. Ponadto w ramach zadania wykonano szerokie dojście do wiaty rekreacyjnej, co wpłynie na poprawę funkcjonalności miejsca spotkań dla mieszkańców.

W ramach inwestycji oznakowano przejście dla pieszych, łączące nowo powstały fragment z chodnikiem po drugiej stronie drogi.  Koszt inwestycji to kwota ponad 230 000 zł.

Realizacja zadania była możliwa dzięki pozyskanym przez gminę środkom finansowym z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz środkom z budżetu gminy.

W MIEJSCOWOŚCI SŁONE ZAKOŃCZONO BUDOWĘ CHODNIKA - zdjęcie 1

W MIEJSCOWOŚCI SŁONE ZAKOŃCZONO BUDOWĘ CHODNIKA - zdjęcie 2

W MIEJSCOWOŚCI SŁONE ZAKOŃCZONO BUDOWĘ CHODNIKA - zdjęcie 3

W MIEJSCOWOŚCI SŁONE ZAKOŃCZONO BUDOWĘ CHODNIKA - zdjęcie 4

 
 
facebook