Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Dnia 20 maja 2022 r. uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Jeleniej Góry i Karpacza.

Po zakątkach Karkonoszy oprowadzał małych turystów przewodnik. W programie wyjazdu znalazło się wiele ciekawych miejsc, w tym między innymi: Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, gdzie można było usłyszeć opowieści o początkach miasta, zobaczyć chatę z oryginalnym wystrojem, a także wystawy dotyczące typowych strojów Dolnego Śląska i kryształów oraz szklane arcydzieła.

W Karpaczu dzieci zwiedziły Świątynię Wang, która została zbudowana 800 lat temu w południowej Norwegii w miejscowości Vang, a wzniesiono ją bez użycia gwoździ. Do dziś służy jako miejsce modlitw protestantów.

W Muzeum Sportu i Turystyki uczniowie zobaczyli zabytkowe narty Kamila Stocha, wiele medali, pucharów i autografów słynnych sportowców, wysłuchali informacji o pierwszych krokach w dziedzinie sportów zimowych, a także o górnictwie, karkonoskiej przyrodzie i legendarnym Duchu Karkonoszy. Z dużym zainteresowaniem uczniowie obejrzeli również w Muzeum Zabawek imponującą kolekcję figurek ludowych, Lajkonika, kolędników, drewnianych koników, lalek z wosku, kolekcję misiów, zabawek z odległej Azji, transformersów i lalek japońskich.

Ta całodzienna wycieczka dostarczyła dzieciom nie tylko rozrywki i dobrej zabawy, ale także była świetną okazją do lepszej integracji, dobrą lekcją samodzielności, a przede wszystkim dostarczyła wielu atrakcji i pozwoliła na poznanie nowych, interesujących miejsc Dolnego Śląska.

UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 1 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 2 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 3 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 4 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 5 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 6 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 7 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 8 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 9 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 10 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 11 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 12 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 13 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 14 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 15 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 16 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 17 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 18 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 19 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 20 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 21 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 22 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 23 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 24 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 25 UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 26

 

UCZNIOWIE Z SP W NIELUBI POJECHALI NA WYCIECZKĘ W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ" - zdjęcie 27

 
 
facebook