• odra.jpg
  • rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
Start
czwartek, 14 listopada 2019
WARSZTATY PLASTYCZNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W NIELUBI Drukuj
czwartek, 22 listopada 2012
Image
 
W dniu 21 listopada 2012 r. w Szkole Podstawowej w Nielubi odbyły się warsztaty plastyczne zapoznające uczniów z techniką Decoupage. Przeprowadziła je pani Anna Mazur. Na początku  spotkania pani Ania w sposób opisowy i oglądowy wyjaśniła uczniom na czym polega technika Decoupage.

Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa). Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.

Po zapoznaniu się ze sposobem tworzenia prac i obejrzeniu przywiezionych przedmiotów wykonanych przez naszego gościa, uczniowie przystąpili do działania - tworzyli prace na drewnie. Najpierw wygładzili i oczyścili powierzchnię drewna, a następnie pomalowali farbami. W czasie przeznaczonym na schnięcie wycinali wzory z serwetek i rozkładali je, by uzyskać najcieńszą  warstwę  ze  wzorem gotowym do naklejenia na drewno. Z wielkim zaangażowaniem układali różnorodne kompozycje i naklejali na deseczki. Niektórzy uczniowie pokusili się również o zastosowanie ciekawych połączeń kolorów i sposobów zdobienia (np. techniką suchego pędzla). Uczestniczącym w warsztatach uczniom bardzo spodobał się ten rodzaj aktywności twórczej co zaowocowało interesującymi pracami.

Warsztaty pokazały uczniom jak mogą w ciekawy, prosty i niedrogi sposób wypełnić i zagospodarować swój czas wolny. Ta forma na pewno pozwoli bezpiecznie i pożytecznie spędzić długie jesienno-zimowe wieczory.

Galeria zdjęć
 
Top! Do góry