• rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
Start
piątek, 20 września 2019
NOWY ROK SZKOLNY W SP NIELUBIA Drukuj
wtorek, 04 września 2012
Image
 
3 września 2012 r. - po wakacyjnej przerwie, rozpoczął się nowy rok szkolny. O godzinie 8:00 uczniowie, rodzice i wychowawcy Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi uczestniczyli w Mszy Św. Następnie na placu przed szkołą odbyła się uroczystość, w której wzięli udział: Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn, Prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Bukwica "Bukwica - Dolina Miłości" Grzegorz Aryż, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żukowicach Elżbieta Mackiewicz, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi Katarzyna Płuciennik-Wójt.

Goście życzyli uczniom, by zdobywanie wiedzy stało sie dla nich fascynującą przygodą, w której odnajdą siebie, rozwiną swoje zainteresowania i uzdolnienia. Rodzicom z kolei jak najmniej trosk i kłopotów w wychowywaniu dzieci, a nauczycielom satysfakcji i zadowolenia z wykonywanej pracy.

Bieżący rok zapowiada się dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nielubi bardzo obiecująco. Wójt Gminy Krzysztof Wołoszyn poinformował wszystkich zebranych o pozyskaniu przez Gminę środków finansowych z Fundacji Polskiej Miedzi na realizację projektu „Zielona szkoła dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Żukowice”, w ramach którego uczniowie klasy III już 22 września wyjadą nad morze. Z kolei Prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Bukwica Grzegorz Aryż poinformował o zakończonym projekcie „Edukacja ekologiczna dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Żukowice-Parki Narodowe Dolnego Śląska", w którym podczas wakacji uczestniczyły dzieci z terenu gminy Żukowice. Prezes Stowarzyszenia zachęcił uczniów do udziału w konkursie ekologicznym. Klasa, która uzbiera najwięcej surowców wtórnych, wygra sprzęt edukacyjny do swojej klasopracowni. Dyrektor GOPS Elżbieta Mackiewicz poinformowała o pomocy, jaką mogą uzyskać rodzice dzieci uczęszczających do szkoły. Z kolei Dyrektor Biblioteki Katarzyna Płuciennik-Wójt zaprosiła uczniów do odwiedzania biblioteki, w której czeka na nich wiele nowości.

Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nielubi Ewa Chlebicka, która przywitała szczególnie ciepło pierwszoklasistów, gdyż jest to rok wyjątkowy - jeszcze nie obowiązkowo, ale z wyboru rodziców, naukę w pierwszej klasie rozpoczynają dzieci 6-letnie. Wszyscy zebrani zostali zapoznani z kadrą pedagogiczną. Na koniec, Dyrektor tradycyjnie obwieściła historycznym dzwonkiem otwarcie nowego roku szkolnego.

Galeria zdjęć
 
Top! Do góry