• czerna1.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
Start
piątek, 20 września 2019
EDUKACJA EKOLOGICZNA NA WAKACJACH W BUKWICY Drukuj
czwartek, 30 sierpnia 2012
Image

Stowarzyszenie na rzecz odnowy wsi Bukwica "Bukwica-dolina miłości" od 28.07. realizuje projekt „Edukacja ekologiczna dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Żukowice-Parki Narodowe Dolnego Śląska" - finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Wartość zadania 36 000 zł, dofinansowanie w formie dotacji z WFOŚIGW.

W ramach projektu przez cały sierpień odbywają się w Bukwicy zajęcia ekologiczne (od wtorku do soboty). W czasie zajęć organizowane są zabawy, gry sportowe, wspólne gotowanie oraz różne wycieczki dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy projektu poznają różnorodność biologiczną swojej okolicy, tajniki zdrowego i aktywnego stylu życia.

W czasie realizacji projektu były zorganizowane wycieczki do Jakubowa, gdzie młodzi mieszkańcy Gminy Żukowice poznawali zasady obowiązujące w rezerwacie "Buczyna Jakubowska". W dniach 22-24 sierpnia uczestnicy projektu byli w Karpaczu. Trzydniową wycieczkę urozmaicały wędrówki po szlakach górskich, zwiedzanie zamków, ognisko, dyskoteka. Podczas zajęć dzieci samodzielnie zbierają dokumentację fotograficzną na temat form krajobrazu chronionego - najciekawsze fotografie biorą udział w konkursie.

Projekt "Edukacja ekologiczna dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Żukowice-Parki Narodowe Dolnego Śląska" - zostanie zakończony 1 września 2012 roku festynem - finansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Uroczystość  rozpocznie się mszą świętą pod kaplicą w Bukwicy o godzinie 16:00.

Następnie odbędzie się w świetlicy, podsumowanie projektu oraz zostanie rozstrzygnięty konkurs  fotograficzny. Uczestnicy projektu dostaną nagrody i dyplomy. Podczas festynu będą zorganizowane różne atrakcje , m.in.  dmuchańce do skakanie i dyskoteka.

Więcej informacji: www.wfosigw.wroclaw.pl oraz www.facebook.com/Bukwica?ref= .

Galeria zdjęć
 
Top! Do góry