• czerna1.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
Start
poniedziałek, 13 lipca 2020
GMINA ŻUKOWICE PODPISUJE DEKLARACJE ZINTEGROWANYCH INWESTYCJI TERYTORIALNYCH Drukuj
wtorek, 28 stycznia 2020
W dniu dzisiejszym w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyło się podpisanie Deklaracji intencji zawiązania współpracy między gminami, miastami i powiatami Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego.

- Chcemy działać w jednym celu, oczywiście przy uwzględnieniu celów strategicznych dla rozwoju województwa dolnośląskiego. Chcemy działać na zasadzie partnerstwa i równego głosu w zakresie podejmowanych decyzji i kierowania polityki zrównoważonego rozwoju. Podpisując dzisiejsze deklaracje, rozpoczęliśmy nasze wspólne działania, które  poprzedzone były wcześniejszymi rozmowami o współpracy. Podpisanie tej deklaracji jest ważnym wydarzeniem dla naszego regionu mówi Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn.

Swoje podpisy na deklaracji złożyli przedstawiciele 31 samorządów naszego regionu. Prace nad projektem porozumienia i współpracy Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych trwają od jesieni 2019 r., a jego celem jest połączenie wspólnych sił samorządów dla skuteczniejszego zdobywania środków na inwestycje z Unii Europejskiej w perspektywie budżetowej 2021-2027.

Galeria zdjęć

 
Top! Do góry