• odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
  • chaber.jpg
Start
czwartek, 23 stycznia 2020
RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA ZAJĘĆ "CZAS NA BASEN - CZAS NA ZDROWIE DZIECI W GMINIE ŻUKOWICE" Drukuj
czwartek, 12 grudnia 2019
Gmina Żukowice po raz kolejny pozyskała środki z Fundacji KGHM Polska Miedź na realizację zadania pn.: „Czas na basen – czas na zdrowie dzieci w Gminie Żukowice”. W związku z tym dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Nielubi i Brzegu Głogowskim mogą kolejny rok z rzędu korzystać z basenowych atrakcji w ramach zajęć lekcyjnych wychowania fizycznego.

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęto realizację kolejnej edycji projektu. Łącznie 215 uczniów obu szkół, zarówno w Brzegu Głogowskim jak i w Nielubi, uczestniczyło w pierwszych w tym roku szkolnym zajęciach nauki pływania pod opieką instruktorów z pływalni „Chrobry” w Głogowie. Po treningu oczywiście nie zabrakło czasu na swobodny relaks w wodzie.

Był to zwiastun tegorocznych atrakcji i okazja do przypomnienia zdobytych dotychczas umiejętności pływackich, bo kolejne wyjazdy zaplanowane są na okres wiosenny. Aby jak najwięcej uczniów korzystało z tej jakże prozdrowotnej aktywności, nasilenie zajęć nastąpi od marca do czerwca 2020 r.

Na bieżąco będziemy informować o przebiegu zajęć basenowych naszych podopiecznych, a tymczasem cieszymy się, że dzięki pozyskanym przez Gminę Żukowice funduszom oraz wsparciu finansowemu Fundacji KGHM P.M. S.A. po raz kolejny uczniowie mają możliwość rozwijania umiejętności, doskonalenia fizycznych predyspozycji oraz promowania zdrowego stylu życia.

Wartość projektu to kwota 60 000,00 zł, a zadanie w całości sfinansowane jest ze środków Fundacji Polska Miedź z siedzibą w Lubinie w ramach realizowanego przez KGHM Polska Miedź S.A. Programu Promocji Zdrowia.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Top! Do góry