• czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna1.jpg
Start
poniedziałek, 13 lipca 2020
NADZWYCZAJNIE NA SESJI O OBWODNICY - WARIANT POŁNOCNY – PN5 Drukuj
środa, 11 grudnia 2019
Takiej sesji Rad Gmin jeszcze w historii powiatu głogowskiego nie było.

W dniu wczorajszym (10.12.2019 r.) miała miejsce nadzwyczajna, jedna, wspólna sesja, podczas której obradowały rady czterech gmin: Kotli, Głogowa, Jerzmanowej i Żukowic.

Wyjątkowa sesja odbyła się w sali wiejskiej w Nielubi w gminie Żukowice. Wspólne stanowisko w sprawie wskazania najkorzystniejszego wariantu przebiegu obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 12, oznaczonego jako wariant północny PN5, radni wszystkich Rad Gmin wyrazili podejmując stosowne uchwały.

- Dlaczego spotykamy się w gminie Żukowice? Bo właśnie w naszej gminie spotykają się trzy z czterech wariantów obwodnicy. Uważamy, że jeden z nich, który zresztą wskazujemy (wariant północny PN5), jest najbardziej korzystny dla mieszkańców naszych gmin. Szanujemy inne glosy, bo chcemy by obwodnica w ogóle powstała, ale zdecydowana większość mieszkańców z naszych terenów opowiedziała się za północnym wariantem - tłumaczył wójt gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn.

- Wsłuchując się w głos mieszkańców naszych wszystkich gmin uznaliśmy, że ta forma będzie wzmocnieniem naszego głosu i argumentów. Stanowiska są takie same – dodaje wójt.

Stanowisko Rady Gminy Żukowice

GALERIA ZDJĘĆ
 
Top! Do góry