• czerna1.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • rzepak.jpg
Start
czwartek, 23 stycznia 2020
TRADYCJE ANDRZEJKOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ŚW. FLORIANA W BRZEGU GŁOGOWSKIM Drukuj
czwartek, 05 grudnia 2019
Andrzejki są okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie możliwością poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść do świata  marzeń i fantazji.

W naszej szkole zabawa andrzejkowa dla klas I - III i oddziału przedszkolnego odbyła się 28.11.2019 r. Sala gimnastyczna zamieniła się w ,,komnatę wróżb”. Zgodnie z tradycją związaną z wigilią św. Andrzeja, uczniowie losowali wróżby: „Jaki zawód będę wykonywał/wykonywała?” oraz „Wyciągamy losy”, „Buty”, „Magiczne kostki”. Z zainteresowaniem odczytywali, co może przynieść przyszłość. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami  z  łatwością dali się ponieść magicznej atmosferze integrując się w zabawie i tańcu przy dźwiękach skocznej muzyki.

29 listopada 2019 roku, w wigilię imienin św. Andrzeja, w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim odbyła się zabawa z wróżbami. Uczniowie klas IV - VIII wzięli udział we wróżbach przygotowanych przez klasę IV. Nad przebiegiem sympatycznej zabawy czuwała zaproszona wróżka.

Każdy mógł poznać, co go czeka w najbliższej przyszłości, a także imię wybranka serca. Pani wróżka zainteresowanym uchyliła również rąbka tajemnicy na temat przyszłego zawodu. Gdy tradycji stało się zadość, wszyscy wspólnie bawili się na dyskotece przy dźwiękach najnowszych przebojów.  Uczniowie jednomyślnie przyznali, że to była świetna zabawa w andrzejkowym nastroju.

Galeria zdjęć
 
Top! Do góry