• odra.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna1.jpg
Start
wtorek, 25 czerwca 2019
PODSUMOWANIE PROJEKTU „BARWY TAŃCA” Drukuj
czwartek, 20 grudnia 2018
alt„Barwy tańca” pod takim tytułem od września do grudnia br. na terenie naszej gminy były prowadzone zajęcia taneczno-ruchowe. Organizatorem warsztatów była Grupa Kreatywni w Żukowicach przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Nielubi oraz Gminą Żukowice . W zajęciach brało udział 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nielubi oraz 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim. Uczniowie każdej ze szkół spotykali się raz w tygodniu, aby spożytkować nadmiar nagromadzonej energii w przyjaznym otoczeniu oraz kształtować poczucie rytmu i estetykę ruchu.
 
Warsztaty taneczne były prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora tańca w formie wesołej zabawy z tańcem, połączonej z nauką podstaw różnych technik tanecznych. Zajęcia odbywały się przy różnym rodzaju muzyki dostosowanej do upodobań dzieci. Głównym celem projektu było zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki tańca grupowego, improwizacji ruchowej i wyrażania swoich emocji poprzez taniec.
Dzięki uczestnictwu w warsztatach tanecznych została stworzona alternatywa dla bierności oraz świetna okazja do spotkań i poznawania nowych ludzi. Dzieci zyskały możliwość indywidualnego i grupowego rozwoju, a doświadczenia wyniesione ze spotkań z tańcem i twórczymi osobowościami z pewnością będą impulsem do rozwoju osobistego dziecka owocującego w przyszłości.
 
18 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi odbyło się podsumowanie projektu, podczas którego dzieci uczęszczające na zajęcia przygotowały pokaz tańców dla szerzej widowni. Dzieci spisały się bardzo dzielnie i pięknie wystąpiły, otrzymując duże brawa od przybyłych gości. Dodatkowo niezapomnianych wrażeń dostarczył młodym tancerzom pokaz pary tanecznej, finalistów turnieju Grand Prix Polski w roku 2016 - Małgorzaty Szczęsnej i Pawła Pachuty. Para zaprezentowała młodym tancerzom kilka standardów tanecznych pokazując jak wiele barw ma taniec. Na zakończenie uroczystości na przybyłych gości czekał poczęstunek. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, które z pewnością stworzyło idealną okazję do integracji i wymiany doświadczeń.
 
Mamy nadzieję, że udział w projekcie będzie dla dzieci bodźcem do podejmowania kolejnych fascynujących tanecznych wyzwań i odkrywania wszystkich barw tańca, by czerpać z niego jak najwięcej przyjemności.

Realizacja projektu pn.: „Barwy tańca” była możliwa dzięki dofinansowani ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2018” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.

Galeria zdjęć
 
alt
 
Top! Do góry