• chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • rzepak.jpg
Start
piątek, 05 czerwca 2020
ZAKOŃCZYŁA SIĘ PRZEBUDOWA DROGI W MIEJSCOWOŚCI SŁOĆWINA Drukuj
środa, 12 grudnia 2018
altMieszkańcy Słoćwiny mają już powody do zadowolenia. Po wieloletnich staraniach doczekali się przebudowy głównej drogi biegnącej przez miejscowość. Do niedawna stan nawierzchni był fatalny, przejazd drogą przypominał slalom z przeszkodami, natomiast teraz droga została poszerzona, wyłożona betonową kostką brukową oraz zyskała odwodnienie.

Stan nawierzchni głównej drogi biegnącej przez miejscowość od lat spędzał sen z powiek mieszkańcom Słoćwiny, którzy po wielu latach oczekiwań i codziennych trudności doczekali się w końcu pięknej, bezpiecznej i nowoczesnej drogi. Odbudowa niniejszego odcinka drogi od początku stanowiła priorytet w dążeniach Wójta Gminy Krzysztofa Wołoszyna i Rady Gminy  do poprawy stanu dróg gminnych na terenie gminy Żukowice.

Przed odbudową droga była w złym stanie technicznym i mocno dawała się we znaki kierowcom oraz pieszym. Droga niemal na całej długości była dziurawa, kamienista, wąska, wyboista z licznymi wyrwami, co stanowiło ogromny problem w poruszaniu się pieszych oraz w przejeździe pojazdów.

W ramach odbudowy najpierw dokonano korytowania. Następnie drogę o długości 255 m poszerzono do 5 m, a jej nawierzchnię wyłożono betonową kostką brukową. Wykonana została także modernizacja kanalizacji deszczowej. Droga jest odwadniana powierzchniowo poprzez spadki podłużne i poprzeczne sprowadzające wody opadowe do kanalizacji deszczowej.  Ponadto przeprowadzono czyszczenie i pogłębienie rowu wraz z wzmocnieniem oraz remont przepustu drogowego.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 500 000  zł. Zadanie zostało w 80% dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa na dofinansowanie zadania związanego z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu.

Nowa droga spełnia nie tylko wszystkie standardy techniczne, ale przede wszystkim - oczekiwania mieszkańców m. Słoćwina. Odbudowa z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi i komfort życia mieszkańców. Ponadto znacząco poprawi wizerunek naszej gminy.

Galeria zdjęć przed inwestycją

Galeria zdjęć po inwestycji

 
 
Top! Do góry