• czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
Start
wtorek, 25 czerwca 2019
SPOTKANIE OPŁATKOWE W GMINIE ŻUKOWICE Drukuj
poniedziałek, 10 grudnia 2018
altW dniu 9 grudnia 2018 r. Wójt Gminy Żukowice wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żukowicach z siedzibą w Nielubi we współpracy z Gminną Biblioteką w Nielubi zorganizował imprezę integracyjną pn. „SPOTKANIE OPŁATKOWE” dla osób niepełnosprawnych, samotnych i najstarszych mieszkańców Gminy Żukowice. Spotkanie odbyło się Sali Wiejskiej w Nielubi, w której brało udział około 200 osób.

Na Nasze spotkanie przybyli wyjątkowi goście tj. Pani Ewa Drozd- poseł na sejm RP, Pan Jarosław Dudkowiak – Starosta Powiatu Głogowskiego, Pan Jeremi Hołownia - Wicestarosta Powiatu Głogowskiego – którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia wręczając stroiki świąteczne na ręce Pana Wójta Krzysztofa Wołoszyna.

Obrzędu opłatkowego dokonał proboszcz Parafii Św. Jakuba w Jakubowie - ks. kanonik Stanisław Czerwiński wspólnie z Proboszczem  Parafii pw. Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim -  ks. kanonikiem  Edwardem Białasem.

Nasze Spotkanie Opłatkowe uświetniły:
- Jasełka pn. „Światłość w ciemności świeci” przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Św. Floriana w Brzegu Głogowskim
- występy Zespołu „Chaber” z Nielubi.
- występy Zespołu Brzegowiacy z Brzegu Głogowskiego,
- występy Zespołu LUXCAPELA, który prezentował znane wszystkim kolędy i zapraszał do wspólnego kolędowania.

 „SPOTKANIE OPŁATKOWE” jest kontynuacją imprezy „Dar serca osobom starszym i niepełnosprawnym w środowisku lokalnym” od 2002 roku. W tym roku spotkaliśmy się już po raz 16.

Podczas w/w spotkania podano wigilijne potrawy m.in. barszcz czerwony z uszkami, pierogi, krokiety, rybę po grecku, ciasta, owoce i inne. Uczestnikom Spotkania Opłatkowego zapewniono transport.

Zorganizowanie całej imprezy było możliwe dzięki dofinansowaniu z Powiatu Głogowskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, gdzie realizatorem zadania jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA kierujemy do wszystkich osób, które zaoferowały swoją pomoc w przygotowaniach do w/w imprezy.,

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry