• czerna1.jpg
  • odra.jpg
  • czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
Start
czwartek, 18 kwietnia 2019
„ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ” Drukuj
wtorek, 27 listopada 2018
altOd 14 października na terenie całego kraju, w ramach kampanii pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” przygotowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej,  żołnierze spotykają się z Polakami i zachęcają ich, by  wstępowali do wojska.

Kampania ta realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone  z przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień i żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych, ze swoim punktem promocyjnym, odwiedzają takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie oraz centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, z ludźmi,  żołnierze rozmawiają o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiadają o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym osobom wskazują, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczają foldery i ulotki.  Polska armia powinna być liczniejsza, dlatego głównym celem organizatorów kampanii jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym. Warto zwrócić uwagę na korzyści, jakie niesie służba wojskowa: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysoko specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego. Celem kampanii jest   zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych - wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej.

Więcej na http://mon.gov.pl/zostan-zolnierzem/

W ramach tej kampanii, przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie wraz z żołnierzami 4 Batalionu Inżynieryjnego  w Głogowie już od 1 grudnia, ze swoim stoiskiem promocyjnym pojawią się w Galerii Glogovia i Galeri Dworcowej w Głogowie, a także w Hali Arkadia w Górze, gdzie będą zachęcać Polaków do wstępowania w szeregi armii.


 
 
Top! Do góry