• chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • czerna2.jpg
Start
czwartek, 18 kwietnia 2019
SP NIELUBIA NA MAPIE AKTYWNYCH SZKÓŁ MULTISPORT Drukuj
środa, 21 listopada 2018
altAktywna szkoła, to aktywne dzieci. W myśl tego hasła, w marcu tego roku na Dolnym Śląsku wystartowała pilotażowa edycja programu Aktywne Szkoły MultiSport (ASM). W ramach ASM, 35 szkół podstawowych wzięło udział w międzyszkolnym Turnieju, opartym na testach sprawnościowych EuroFit+. Rywalizacja odbywała się tylko na poziomie szkół, dlatego uczniowie nie konkurują między sobą. Podstawówki poza wygraną w Turnieju i atrakcyjnymi nagrodami, walczą przede wszystkim o zwiększenie poziomu codziennej aktywności swoich uczniów.

Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi podjęła wyzwanie Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). Już w ubiegłym roku szkolnym przystąpiła do Rundy I, której głównym punktem był multimedialny test sprawności EuroFit+. Test składa się z dziewięciu różnych stacji, takich jak bieg wahadłowy, siła ścisku, czy zwis na drążku, które pomagają ocenić poziom sprawności fizycznej. Nie są to jednak zwykłe ćwiczenia. Program ASM niesie za sobą zupełnie nową, zdigitalizowaną formułę standardowego testu EuroFit. W warstwie fabularnej dzieci pokonują pomocników galaktycznego gangstera – Złego Zła świetnie się przy tym bawiąc. Na czas trwania testów sala gimnastyczna zamienia się w plan gry multimedialnej, w której uczniowie zdobywając kolejne poziomy, walczą z przybyszami z Galaktyki Bezruchu. Są potwory, telewizory z animacjami, a nawet kosmiczna rakieta. Wszystko po to, by zachęcić najmłodszych do ruchu.

Zespół ASM wrócił do Nielubi w październiku (po upływie sześciu miesięcy od Rudny I), aby ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe. Dla uczniów i szkół to moment, by pokazać co w tym czasie udało się wypracować. Runda II była czasem, by zmierzyć się nie tylko z innymi szkołami, ale przede wszystkim ze swoimi wynikami z Rudny I! W minionym tygodniu przedstawiciel ASM gościł w Nielubi, by przeprowadzić wśród dzieci badanie ankietowe na temat preferencji sportowych, aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania.

Finał konkursu już lada chwila. Zachęcamy do śledzenia rozgrywek:
https://aktywneszkoly.pl/

https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/
https://instagram.com/aktywne_szkoly_multisport/

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry