• czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
Start
czwartek, 18 kwietnia 2019
PAMIĘTNIKI POKOLEŃ ZIEMI GŁOGOWSKIEJ-KONKURS LITERACKO-HISTORYCZNY Drukuj
wtorek, 20 listopada 2018
altDnia 15. listopada 2018 r. w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Głogowie odbyło się podsumowanie konkursu ,,Pamiętniki pokoleń ziemi głogowskiej’’ zorganizowanego przez Stowarzyszenie ,,Głogowska Edukacja Kresowa”. Celem konkursu było upamiętnienie tradycji kultury regionu poprzez opisanie wspomnień pierwszych powojennych osadników.

Na uroczystość zostały zaproszone uczestniczki konkursu ze Szkoły Podstawowej w Nielubi Oliwia Reguła i Julia Geisler wraz z rodzicami. Uczennice otrzymały dyplomy oraz książki, a ich prace zostały umieszczone na stronie internetowej stowarzyszenia. Nie zapomniano także o opiekunach uczennic, którzy otrzymali dyplomy z podziękowaniami.

Spotkanie sympatyków Kresów Wschodnich w głogowskim muzeum uświetnił wykład wybitnego historyka prof. dr. hab. Stanisława Nicieji, który swoimi barwnymi opowieściami przeniósł uczestników do przedwojennych miasteczek kresowych.

Serdecznie gratulujemy Julii i Oliwii. Decyzja o udziale w konkursie stała się dla nich inspiracją do poznania historii swojej rodziny.

Galeria zdjęć
 
Top! Do góry