• odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
Start
poniedziałek, 22 lipca 2019
UCZNIOWIE SP W NIELUBI NA WYCIECZCE W WARSZAWIE Drukuj
piątek, 02 listopada 2018
altW dniach 24 – 26 października uczniowie Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi przebywali na wycieczce w Warszawie. Wyjazd odbywał się pod hasłem obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 550 – lecia parlamentaryzmu polskiego.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Zespół Parkowo – Pałacowy w Wilanowie oraz  z okien autokaru obserwowali dzielnicę ambasad. Następnie udali się do miejsca zakwaterowania w Konstancinie jeziornej.

Czwartek – drugi dzień wycieczki, był pełen wrażeń. Tuż po śniadaniu uczestnicy wyjechali do centrum Warszawy. Tam zwiedzili PGE Stadion Narodowy. Później, przy fachowym komentarzu przewodnika,  spacerowali po Nowym Mieście, oglądając tamtejsze pomniki, obiekty i budowle. Następnie przeszli na Stare Miasto, gdzie w Zamku Królewskim obejrzeli wystawę interaktywną „Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie”. Przed wyjazdem do miejsca zakwaterowania uczniowie odwiedzili słynną warszawską galerię „Złote Tarasy”. Pobyt w tym miejscu przyniósł wiele emocji i radości, bowiem uczniowie mieli możliwość spotkania oraz sfotografowania się ze znanymi youtuberami.

Ostatniego dnia uczestnicy wycieczki udali się na ul. Wiejską, gdzie na zaproszenie Posłanki na Sejm RP Pani Elżbiety Stępień zwiedzali gmach Sejmu. Pani Poseł wygłosiła ciekawą prelekcję na temat demokracji. Uświadomiła młodzieży, że zasady demokracji zaczynają się na szczeblu najniższym – Samorządu Uczniowskiego. Zachęcała uczniów do przyjmowania postaw altruistycznych, apelowała o zachowania prospołeczne oraz motywowała do działalności na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Po zwiedzeniu budynku sejmowego uczestnicy wycieczki zjedli pyszny obiad w restauracji sejmowej.

Podczas wycieczki jej uczestnicy poczuli klimat stolicy szykującej się na obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Natomiast wizyta w Sejmie RP dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi była cenną lekcją demokracji.

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry