• odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
  • chaber.jpg
Start
poniedziałek, 22 lipca 2019
SPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ FABICKĄ Drukuj
poniedziałek, 29 października 2018
alt26 października 2018 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w spotkaniu autorskim z Joanną Fabicką.

Autorka z wykształcenia jest filmoznawcą, a z zawodu pisarką. Debiutowała w 1993 roku tomikiem poezji "Bardziej cierpki smak". Tworzy książki dla dorosłych i dzieci, w tym także bestsellerową serię o dojrzewaniu Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie: "Szalone życie Rudolfa", "Świńskim truchtem" i "Tango ortodonto".

Autorka jest znana z poruszanych problemów dotyczących młodzieży. Jej cykl o Rudolfie Gąbczaku jest napisany w postaci pamiętnika, komentującego w dowcipny sposób otaczającą nas rzeczywistość – koszmar dojrzewania, szkołę, toksycznych rodziców…

Niezwykle ciekawie opowiadała o swojej powieści „#me”- o dojrzewaniu, współuzależnieniu, miłości i samotności. Historia nastoletniej Sary i jej mamy - alkoholiczki bardzo poruszyła uczestników spotkania. Uczniom podobało się poczucie humoru pisarki, jej sposób ukazywania polskiej rzeczywistości, widziany oczami inteligentnego nastolatka.

Spotkanie odbyło się dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie za co serdecznie dziękujemy pani dyrektor Izabeli Owczarek.

Galeria zdjęć


 
 
Top! Do góry