• chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • rzepak.jpg
Start
poniedziałek, 22 lipca 2019
„BARWY TAŃCA” ZAJĘCIA TANECZNO-RUCHOWE DLA DZIECI Z TERENU GMINY ŻUKOWICE Drukuj
piątek, 26 października 2018
altOd połowy września br. na terenie Gminy Żukowice prowadzone są zajęcia taneczno-ruchowe w ramach projektu pn.: „Barwy Tańca”, którego  organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna oraz Grupa Kreatywni w Żukowicach. W zajęciach bierze udział 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nielubi oraz 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim. Uczniowie każdej ze szkół spotykają się raz w tygodniu, aby spożytkować nadmiar nagromadzonej energii w przyjaznym otoczeniu. 

Warsztaty taneczne są prowadzone w formie wesołej zabawy z tańcem i ruchem, połączonej z nauką podstaw różnych technik tanecznych. Zajęcia prowadzone są przy różnym rodzaju muzyki dostosowanej do upodobań dzieci. Głównym celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki tańca grupowego, improwizacji ruchowej i wyrażania swoich emocji poprzez taniec. Jest to także doskonała możliwość integracji i wspólnej zabawy.

Wspólne zabawy i tańce rozwijają w dzieciach potrzebę wspólnego działania. Dzięki tym zajęciom dzieci mogą rozwijać indywidualne zdolności. Chętnie podejmują inicjatywę, są aktywne i samodzielne. Oprócz tego konieczność zapamiętania różnych zmian następujących w zabawie, czy tańcu zmusza dziecko do uwagi, szybkiej orientacji i decyzji. Zajęcia taneczne pomagają pokonywać wewnętrzne opory dziecka, nieśmiałość, stwarzają wiele okazji do uaktywnienia jednostek biernych. Ogólne ożywienie i zainteresowanie, jakie przejawia grupa podczas umiejętnie prowadzonych zajęć udziela się dzieciom nie mającym wiary we własne siły, które chętnie dołączają się do tańca.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, a świadczy o tym systematyczne uczestnictwo w spotkaniach. Projekt zakończy się w połowie grudnia.

Realizacja projektu pn.: „Barwy tańca” jest możliwa dzięki dofinansowani ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2018” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich.

alt
 
Top! Do góry