• rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
Start
czwartek, 21 marca 2019
SZKOŁA PODSTAWOWA W NIELUBI - PRZYJAZNA I NOWOCZESNA. UROCZYSTE OTWARCIE PO REMONCIE. Drukuj
piątek, 19 października 2018
altW piątek, 19 października odbyła się uroczystość otwarcia po remoncie Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, ich rodzice, władze gminy, powiatu i sąsiednich gmin. Byli też dyrektorzy gminnych instytucji.  Za remont szkoły dziękowała  dyrektor Ewa Chlebicka.

Po przecięciu przez uczniów okolicznościowej wstęgi wszystkich uczniów oraz gości przywitała uczennica klasy VIII Oliwia Reguła. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nielubi Pani Ewa Chlebicka. Pani Dyrektor przybliżyła historię szkoły, opowiedziała o wielu ludziach, którzy tworzyli ją przez szereg lat oraz o zmianach jakie nastąpiły przez te ostatnie lata. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn, który podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia inwestycji za zaangażowanie, które dało tak wspaniałe efekty. - Oddaliśmy do użytku kolejny budynek oświatowy po kompleksowym remoncie i termomodernizacji. Teraz jest nie tylko funkcjonalny, ale przyjazny dla dzieci, energooszczędny i nowoczesny obiekt, a na tym zależało nam bardzo- mówił Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn. Następnie głos zabrali: inicjator budowy szkoły w Nielubi Pan Stanisław Majcher, wieloletni dyrektor szkoły Pan Hipolit Rękoś oraz zaproszeni goście. Po wielu ciepłych słowach z ust zaproszonych gości rozpoczęła się część artystyczna.

- Nasza szkoła zmieniła się nie do poznania. Aż trudno uwierzyć, że to ten sam budynek. To wymarzona szkoła - mówili zachwyceni uczniowie.

W ramach inwestycji ocieplono ściany budynku i stropodach wraz z wymianą pokrycia. W ramach poprawy systemu grzewczego: wymiano rury, grzejniki, została zamontowana powietrzna pompa ciepła i szczytowy kocioł kondensacyjny. Ponadto został zamontowany system zarządzania energią: zawory regulacyjne, termostatyczne, czujniki temperatury, regulatory oraz liczniki ciepła i system fotowoltaiki dla zasilania pompy ciepła. Ze środków własnych gminy, został przeprowadzony gruntowny remont wewnątrz budynku, który polegał na wymianie instalacji elektrycznych, sanitarnych, teleinformatycznych, szpachlowaniu ścian, malowaniu i wymianie drzwi wewnętrznych wraz z remontami łazienek. Dodatkowo przebudowano budynek szkoły i wydzielono punkt przedszkolny.

Realizacja tego zadania była największą inwestycją gminną od początku jej powstania oraz pozyskano na jej realizację największe zewnętrzne środki finansowe.

Głównym wykonawcą zadania była firma SOBOTA Sp. z o.o. z Głogowa.

Termomodernizacja budynku szkoły przyniesie efekty na wielu płaszczyznach. Od ekologii, poprzez oszczędności w kosztach ogrzewania, wzrost komfortu oraz bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli, po estetykę budynku.

Łączna wartość całego projektu to kwota ponad 5,1 mln zł, z czego inwestycja w Nielubi zamknęła się kwotą ponad 3,1 mln zł., a w Brzegu Głogowskim ponad 2 mln zł. Z tej sumy 2.272.640,44 zł pochodzi z uzyskanej dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Wsparcia finansowego w realizacji wielu zadań w tej szkole udzieliła także firma KGHM Polska Miedź S.A.

Galeria zdjęć  z uroczystości

Galeria zdjęć przed remontem

Galeria zdjeć po remoncie

alt 
Top! Do góry