• czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
Start
piątek, 17 stycznia 2020
UCZNIOWIE WRÓCILI Z ZIELONEJ SZKOŁY W KOŁOBRZEGU Drukuj
wtorek, 09 października 2018
altKolejny już rok uczniowie klas trzecich Szkół Podstawowych z Nielubi i Brzegu Głogowskiego mile spędzili czas na „zielonej szkole” w malowniczym Kołobrzegu. W tym nadmorskim uzdrowisku dzieci wraz z opiekunami przebywały w okresie od 15.09.2018r do 29.09.2018r.

Wyjazd ten sprawił uczniom mnóstwo radości i przyniósł wiele wrażeń. Dzieci zachwycone były pięknem Bałtyku, który w okresie jesiennym jest szczególnie urokliwy. Ciepła, słoneczna pogoda i świeże powietrze zachęcały  do spacerów nadmorskim brzegiem oraz radosnych zabaw na plaży. Ponadto uczniowie korzystali z wielu rozrywek: zajęć na basenie, rejsu statkiem, odbyli wycieczkę do Parku Rozrywki „Pomerania”, gdzie mogli korzystać z atrakcji na powietrzu (karuzele, jazda samochodzikami) oraz ogromnej sali zabaw. W Dygowie dzieci przeniosły się do świata Wikingów, poznali jak żyli i gdzie mieszkali. Własnoręcznie wykonali zabawki (laleczki) z dawnych lat. Uczestnicy zielonej szkoły w Reducie Pirackiej przeszli swój nadmorski „chrzest” jednocześnie integrując się z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. W Muzeum Oręża Polskiego, trzecioklasiści uczestniczyli w lekcji historii Polski. Kuracjusze korzystali również z inhalacji. Podczas dyskotek dzieci zachwycały się pysznymi lodami i koktajlami.

Mimo, iż pobyt z dala od rodziców nie był łatwy to  każda chwila spędzona w hotelu „Chalkozyn” była wspaniałą przygodą i niezwykłym przeżyciem.

Zorganizowanie wyjazdu było możliwe dzięki pozyskanym środkom finansowym z Fundacji KGHM Polska Miedź. Całkowity koszt wyjazdu dzieci z gminy Żukowice na „Zieloną szkołę” wyniósł 62 400 zł, i w całości został sfinansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź.

Serdecznie podziękowania dla Fundacji KGHM Polska Miedź.

GALERIA ZDJĘĆ



alt
 
Top! Do góry