• chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
Start
piątek, 17 stycznia 2020
ODNOWA DOLNOŚLĄSKIEJ WSI DLA KROMOLINA Drukuj
środa, 10 października 2018
 
altGmina Żukowice po wielu staraniach pozyskała środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2018 roku na realizację zadania pn.: „Przebudowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Kromolin – wykonanie i montaż  windy  towarowej”.

W wyniku zadania zostanie zamontowana winda towarowa o napędzie hydraulicznym o udźwigu 100 kg, umożliwiająca transport żywności pomiędzy piętrami. Przyjęte rozwiązania mają na celu przystosowanie budynku do komunikacji między strategicznymi miejscami w świetlicy wiejskiej, tj. między kuchnią, a salą główną oraz zwiększenie bezpieczeństwa korzystających z obiektu podczas różnego rodzaju spotkań integracyjnych. Nowa winda towarowa z pewnością usprawni prace przy organizacji nie jednej uroczystości oraz wpłynie  na poprawę funkcjonalno-użytkową obiektu.

Koszt całego zadania to kwota 75 000,00 zł z czego 25 000,00 zł. będzie pochodzić z dotacji pozyskanej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2018 roku.

Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do rozwoju infrastruktury społeczno-kulturalnej oraz zwiększenia aktywności lokalnej społeczności.

 
alt


                                          
 
 
Top! Do góry