• czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
Start
piątek, 17 stycznia 2020
OŻYWIAMY ŚWIETLICE- PROJEKT „ŚWIETLICZANKI” NA TERENIE GMINY ŻUKOWICE Drukuj
czwartek, 04 października 2018
altNa terenie Gminy Żukowice trwa projekt pn.: "Świetliczanki" dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rogramu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Fundacją Instytut Rozwoju Ekonomii Społecznej. Główny cel projektu to: „Wyrównywanie szans mieszkańców obszarów wiejskich z powiatu polkowickiego i głogowskiego w dostępie do ośrodków animacji i kultury dzięki uruchomieniu 15 świetlic wiejskich w okresie 01.07.2018r. – 31.12.2018r.”.

W ramach projektu w miejscowościach: Kłoda, Kromolin oraz Zabłocie prowadzone są świetlice wiejskie przez Animatorki Społeczne. 

Świetlice oferują szereg zajęć animacyjnych dla dzieci i młodzieży m.in.: zajęcia kulinarne, plastyczne, sportowe. Oprócz zabawy najmłodsi mieszkańcy gminy mają możliwość rozwijania swoich talentów, pasji i zainteresowań. Dotychczas w świetlicach przeprowadzone zostały kreatywne zajęcia takie jak: gry i zabawy zręcznościowe, konkursy, wycieczka do Schroniska we Wróblinie Głogowskim, piknik rodzinny, zabawy z chustą animacyjną, ognisko z pieczonym ziemniakiem, zajęcia kulinarne i wiele innych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 
  alt
 
Top! Do góry