• czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna1.jpg
Start
piątek, 17 stycznia 2020
„EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU” W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ŚW. FLORIANA W BRZEGU GŁOGOWSKIM Drukuj
środa, 03 października 2018
altW dniach 25 – 29 września 2018 r. w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim obchodzony był „Europejski Tydzień Sportu”. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive „Bądź Aktywny” ma zachęcać do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Tegoroczna edycja ETS w naszej szkole odbyła się w innej formie niż w latach ubiegłych. Uczniowie wzięli udział w wycieczkach o charakterze sportowo- rekreacyjnym. Inauguracja nastąpiła we wtorek 25 września 2018 r., kiedy to klasy VI-VIII wybrały się do Fitness FITARENA w Głogowie. Na siłowni dziewczęta i chłopcy uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez instruktora. Trening miał na celu rozwój siły całego ciała oraz spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem, skrupulatnie wykonywali wszystkie zadania stawiane przez prowadzącego. Poznali na siłowni przyrządy cardio: bieżne, orbitreki, wioślarze, rowerki. Bardziej ambitni, mogli sprawdzić się w pracy na maszynach siłowych. Całość wyjazdu uczniowie ocenili pozytywnie i wyrazili chęć ponownego udziału.

Dla uczniów klas IV-V została przygotowana wycieczka do głogowskiego Parku Linowego. Wyposażeni w profesjonalną uprząż wspinaczkową oraz kaski odbyli szkolenie na temat zasad bezpiecznego korzystania z parku. Każdy uczestnik pokonał trasę szkoleniową, po której mógł, przystąpić do właściwej. Na chłopców i dziewczęta czekało szereg przeszkód zarówno sprawnościowych jak i tych z pokonaniem strachu. Wielu z uczniów wykazało się odwagą i zwinnością – pokonując trasę w bardzo dobrym tempie. Ten emocjonujący dzień zakończył się odwiedzeniem pierwszoligowego klubu piłkarskiego „Chrobry” Głogów. Uczniowie zobaczyli stadion piłkarski, pomieszczenie spikera, trybunę VIP, szatnie oraz salę konferencyjną.

Podsumowanie wydarzeń Europejskiego Tygodnia Sportu nastąpiło w sobotę 29 września 2018 r. w formie rekreacyjnego rajdu rowerowego. Trasę Brzeg Głogowski – Dalków uczestnicy pokonali w asyście Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzegu Głogowskiego. W kolumnach rowerzystów znaleźli się uczniowie, rodzice, Dyrektor szkoły, nauczyciele, ale również młodzież z innych szkół. Na miejscu, po posiłku, dla chętnych również w postaci kiełbaski smażonej na ognisku, wyłoniła się grupa chętna do pokonania wzniesienia – serpentyny przez Gostyń. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń z przejażdżki rowerowej w malowniczym krajobrazie Wzgórz Dalkowskich, szczęśliwie zakończyli rajd, z wytęsknieniem czekając na kolejne takie wydarzenie. Ale to dopiero wiosną!

Galeria zdjęć

 
 
Top! Do góry