• czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna1.jpg
  • chaber.jpg
Start
środa, 26 czerwca 2019
,,DROGI POLSKI DO NIEPODLEGŁOŚCI 1914 – 1918” WYCIECZKA DO GŁOGOWA Drukuj
środa, 26 września 2018
alt25 września 2018 roku uczniowie klas V – VIII Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim wzięli udział w wycieczce do Głogowa, podczas której pan Wojciech Birut, historyk i przewodnik, zapoznał z okolicznościami odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Dziewczęta i chłopcy odwiedzili miejsca związane z wydarzeniami i postaciami z czasów walk o niepodległość ojczyzny. Na dworcu kolejowym uczestnicy wycieczki zatrzymali się przy tablicy pamiątkowej poświęconej rocznicy przejazdu przez Głogów Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. Następnie udali się do głogowskich fortyfikacji, by tam przy kolejnej tablicy umieszczonej na murze obronnym poznać historię powitania Napoleona przez Józefa Wybickiego. Natomiast przy Pomniku Polskiego Podziemia Niepodległościowego uczniowie zostali zapoznani z burzliwymi i tragicznymi losami polskich żołnierzy, którzy walczyli o niepodległość Polski.

Na zakończenie spotkania grupy otrzymały do wykonania zadania tematycznie związane z wycieczką. Efekty pracy uczniów zostaną zaprezentowane we wtorek, a ciekawe wypowiedzi liderów mogą liczyć na wyróżnienie.

Wycieczka do Głogowa była jednym z zadań dużego projektu pt. ,,Polska – moja ojczyzna”, który realizuje cała społeczność uczniowska. ww

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry