• czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
Start
środa, 26 czerwca 2019
RUSZA KOLEJNA EDYCJA ZAJĘĆ „CZAS NA BASEN – CZAS NA ZDROWIE DZIECI W GMINIE ŻUKOWICE" Drukuj
wtorek, 25 września 2018
altGmina Żukowice po raz kolejny pozyskała środki z Fundacji KGHM Polska Miedź na realizację zadania pn.: „Czas na basen – czas na zdrowie dzieci w Gminie Żukowice”. W związku z tym dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Nielubi i Brzegu Głogowskim będą mogły kolejny rok z rzędu skorzystać z zajęć na basenie w ramach zajęć lekcyjnych wychowania fizycznego.

Zadanie w całości zostanie sfinansowany ze środków Fundacji Polska Miedź z siedzibą w Lubinie w ramach realizowanego przez KGHM Polska Miedź S.A. Programu Promocji Zdrowia.

Projektem zostaną objęci wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Floriana w Brzegu Głogowskim (ponad 300 uczniów). Zajęcia Organizowane w ubiegłych latach spotkały się z pozytywną reakcją ze strony uczniów, rodziców, nauczycieli, jak i całej społeczności lokalnej, dlatego nasza gmina po raz kolejny wnioskowała do Fundacji KGHM Polska Miedź o dofinansowanie wyjazdów na basen.

Dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź również w roku szkolnym 2018/2019 dzieci będą miały możliwość do korzystania z basenu. Z pewnością kolejna edycja zajęć na pływalni spotka się  z ogromnym entuzjazmem wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Zajęcia na basenie są dla uczniów nie tylko doskonałą formą zabawy oraz uatrakcyjnienia zajęć wychowania fizycznego, ale przede wszystkim wszechstronną nauką pływania. Dzieci chętnie i licznie korzystają w wszelkich z możliwości spędzenia zajęć lekcyjnych poza murami szkoły.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Fundacji KGHM Polskiej Miedzi sprzyja profilaktyce prozdrowotnej najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzieci pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry będą miały możliwość nauki prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia w środowisku wodnym.

Wartość projektu to kwota 60 000,00 zł w całości finansowana przez Fundację Polska Miedź.
 
alt

 
 
Top! Do góry