• odra.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
Start
sobota, 06 czerwca 2020
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA ORAZ GRUPA AKTYWNI DLA GMINY ŻUKOWICE REALIZUJĄ PROJEKT PN.: „FOLKLOR I TRADYCJA Z ZESPOŁEM BRZEGOWIACY”. Drukuj
czwartek, 20 września 2018
altDnia 15.09.2018r. zespół folklorystyczny Brzegowiacy miał okazję zwiedzić Muzeum Etnograficzne w Ochli.

Zwiedzający mieli okazję zobaczyć zabytki z czterech historycznych regionów: Zachodniej Wielkopolski, Wschodnich Łużyc, Dolnego Śląska i tzw. obszaru środkowo-lubuskiego. Zabytki architektury ludowej wkomponowano w zastany krajobraz i układ przestrzenny, nawiązując do kształtu wsi. Do najcenniejszych należą najstarszy zachowany dom z Potrzebowa (1675 r.) oraz wieża winiarska z Budachowa (XVIII w.). Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścieżka przyrodnicza. Ścieżka prezentuje bogactwo fauny i flory, współzależność środowiska przyrodniczego i kulturowego. Znajduje się tu prawie 80 zabytkowych obiektów i ponad dziesięć tysięcy artefaktów prezentowanych na wystawach stałych oraz zgromadzonych w magazynach.

W przepięknej scenerii skansenu odbyła się profesjonalna sesja fotograficzna, której efekty będziemy mieli okazje podziwiać niebawem.

Obecność zespołu Brzegowiacy wywołała ogromne zainteresowanie pozostałych zwiedzających, którzy chętnie włączali się do wspólnego śpiewania.

Na zakończenie uczestnicy zjedli posiłek w naturalnej scenerii przy Łowisku Pstrągowym.

Zadanie pn. .:” Folklor i tradycja z zespołem Brzegowiacy” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2018” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich.

Galeria zdjęć
alt
 
Top! Do góry