• rzepak.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
Start
środa, 26 czerwca 2019
ZIELONA SZKOŁA DLA UCZNIÓW Z TERENU GMINY ŻUKOWICE Drukuj
środa, 19 września 2018
alt„Zielone szkoły dla dzieci z gminy Żukowice” –  pod taką nazwą  po raz kolejny w naszej gminie jest realizowany wyjazd na zieloną szkołę dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim i Nielubi. Na ten cel Gmina Żukowice pozyskała środki w wysokości 62 400,00 zł z Fundacji KGHM Polska Miedź z siedzibą w Lubinie.

W sobotę 15.09.2018 r. uczniowie z terenu Gminy Żukowice wyjechali na coroczny dwutygodniowy turnus profilaktyczno-zdrowotny - tzw. „zieloną szkołę”. W tym roku dzieci ponownie będą uczyć się i odpoczywać nad polskim morzem w urokliwym Kołobrzegu.

W ramach wyjazdu przewidziano oprócz codziennych zajęć lekcyjnych, naukę pływania na basenie oraz liczne zajęcia rekreacyjno-sportowe. Zaplanowano m.in. wyjścia do Aquaparku, piesze i autokarowe wycieczki po okolicy oraz rejs statkiem. Organizatorzy przewidują także wiele gier, konkursów i zabaw. Uczniowie korzystać będą również z inhalacji według wskazań lekarza.
 
Dzięki pobytowi na zielonej szkole nasi uczniowie mają okazję skorzystać z wypoczynku nie tylko o charakterze edukacyjnym, ale również leczniczym, ponieważ pobyt nad morzem przede wszystkim wpłynie pozytywnie na ich stan zdrowia oraz poprawę kondycji fizycznej oraz odporności.

Całkowity koszt wyjazdu zostanie sfinansowany z darowizny przyznanej przez Fundację KGHM Polska Miedź.
 
alt
 
Top! Do góry