• chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
Start
poniedziałek, 27 maja 2019
WYCIECZKA W RAMACH PROJEKTU "KOMPETENCJE NA MIARĘ XXI WIEKU, GMINA ŻUKOWICE STAWIA NA EDUKACJĘ" Drukuj
poniedziałek, 17 września 2018
altDnia 14 września 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi w ramach projektu "Kompetencje na miarę XXI wieku, Gmina Żukowice stawia na edukację" wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Centrum Przyrodniczego i Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze.

W Centrum Nauki Keplera uczniowie mieli możliwość porównania swojego ciężaru ziemskiego z ciężarem na poszczególnych planetach za pomocą specjalnych wag.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się też jaskinia świateł, w której można było zaobserwować różne zjawiska optyczne oraz oglądać film pt. „Słońce, Ziemia, Księżyc”. Następnie uczestnicy wycieczki pojechali do  Centrum Przyrodniczego – nowoczesnej placówki edukacyjnej, która bawi ucząc i uczy bawiąc. Atrakcji tam nie brakowało! Na stanowiskach interaktywnych uczniowie mogli dokonać różnych doświadczeń z dziedziny fizyki, biologii, nauki o człowieku i nauki o Ziemi.  Zobaczyli również jak powstają wiatry, prądy morskie i jak rozkładają się ładunki elektryczne w kuli plazmowej. Dużym powodzeniem wśród młodzieży cieszyło się doświadczenie – siła skoku.
 
Jak widać, Zielona Góra ma wiele miejsc, w których można rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także zgłębiać wiedzę oraz poznawać świat. Warto więc odwiedzić to miasto.

Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni. Relację z wycieczki edukacyjnej można obejrzeć na zdjęciach.

 
alt
 
Top! Do góry