• odra.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna1.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
Start
poniedziałek, 27 maja 2019
EUROWEEK 2018 Drukuj
poniedziałek, 17 września 2018
altW dniach 4-8 września 2018 roku uczniowie klas VI-VIII pod opieką Agnieszki Szczepańskiej i Pawła Kliszki wzięli udział w projekcie EuroWeek – Szkoła Liderów.

Był to pierwszy wyjazd młodzieży z naszej szkoły na ten fantastyczny obóz. Uczniowie byli zakwaterowani w O.W. Silesia w Długopolu Dolnym w Kotlinie Kłodzkiej w pobliżu Parku Zdrojowego. Pomimo licznych zajęć udało nam się zwiedzić malownicze tereny Kotliny Kłodzkiej. Mieliśmy okazję spróbować wody ze źródła w Parku Zdrojowym, spacerować zakątkami średniowiecznego miasteczka, jakim jest Bystrzyca Kłodzka, gdzie zwiedziliśmy rynek i Muzeum Filumenistyki, a także podziwiać Kościół NMP, rynek Starówki i twierdzę w Kłodzku.

Uczniowie brali udział w licznych praktycznych ćwiczeniach rozwijających umiejętności społeczne, przewodzenia, autoprezentacji i pracy w zespole. Rozwijali kreatywność, otwartość, pokonywali bariery kulturowe i językowe. Każdy uczestnik prowadził konwersacje, tworzył projekty i prezentacje w j. angielskim. Nagrywali filmiki oraz przedstawiali scenki tematyczne. Świetną zabawą były tańce narodowe krajów, z których pochodzili wolontariusze. Przez cały czas pobytu nabierali śmiałości w posługiwaniu się językiem angielskim. Szkoleniowcy Europejskiego Forum Młodzieży – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży, Wolontariusze pochodzili min. z Kolumbii, Tajlandii, Kenii, Turcji, Indii oraz Pakistanu. Prowadzili zajęcia w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i ćwiczeń praktycznych.

Pomiędzy prezentacjami, zadaniami w grupach, przewijały się cały czas relacje międzyludzkie, idea wolontariatu i nade wszystko cały inspirujący program odbywał się po angielsku! Jak stwierdzili sami uczniowie, obóz EuroWeek jest miejscem, z którego nie chce się wyjeżdżać, dlatego planują powrócić tam w kolejnym roku szkolnym.

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry