• czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna1.jpg
Start
czwartek, 21 lutego 2019
WAKACYJNY TYDZIEŃ Drukuj
wtorek, 26 czerwca 2018
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żukowicach z/s w Nielubi wraz z Wójtem Gminy Żukowice zorganizował po raz czternasty imprezę integracyjną pn. „Wakacyjny Tydzień” dla dzieci, osób niepełnosprawnych i ich rodzin w dniach:
22 czerwca 2018r. Brzeg Głogowski, 23 czerwca 2018r. Szczepów, 24 czerwca 2018r.  Nielubia.
          
Dzieci i ich rodziny w tym również osoby niepełnosprawne bawiły się z firmą „Twist”. Uczestnicy imprezy brali udział w licznych konkurencjach sportowych, za które otrzymywali słodkości.  Przeprowadzono również konkurs rodzinny, w którym rodziny przeszły przez liczne konkurencje sprawnościowe. Warto było uczestniczyć w tym konkursie, gdyż główna nagroda za:
I miejsce - to basen ogrodowy,
II miejsce - sofa dmuchana,
III miejsce - materac.

              W tym roku pierwszy raz  na Naszej imprezie odbyły się warsztaty z Kloclegowni a w nich: Laboratorium gluta i Eksperymenty z suchym lodem, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
              Największą atrakcją „Wakacyjnego Tygodnia” był przede wszystkim Festiwal kolorów, który odbył się na zakończenie imprezy w trakcie  Zumby.
              Podczas imprezy uczestnicy korzystali z dmuchanych zamków, basenu z kulami wodnymi oraz pokazu wozów bojowych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Żukowice. Ponadto dzieci mogły malować buzie oraz korzystać z balonowego ZOO dzięki pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Żukowicach z/s Nielubi - za co serdecznie dziękujemy.           
             Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowano darmowy poczęstunek tj. hod-dogi, lody,  napoje, kiełbaska z grilla, popcorn, wata cukrowa.
           Zorganizowanie całej imprezy było możliwe dzięki dofinansowaniu z Powiatu Głogowskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, gdzie realizatorem zadania jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie a także budżetu Gminy Żukowice i budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żukowicach.
         Składamy także serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w zorganizowanie „Wakacyjnego Tygodnia” w poszczególnych miejscowościach.

Z wyrazami wdzięczności:

Wójt Gminy Żukowice                                                                 Dyrektor GOPS Żukowice
Krzysztof Wołoszyn                                                                           Elżbieta Mackiewicz

Galeria
 
Top! Do góry