• czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
Start
czwartek, 21 lutego 2019
WYCIECZKA DO OPOLA – STOLICY POLSKIEJ PIOSENKI Drukuj
piątek, 22 czerwca 2018
alt19 czerwca 2018 r.  wczesnym rankiem uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim wyruszyli pociągiem IC „ Siemiradzki” na wycieczkę do Opola, do miasta z ponad 800-letnią historią.
    
Zwiedzanie rozpoczęli od wyspy Pasieka, gdzie wspięli się na Wieżę Piastowską – symbol miasta. Tam też poznali początki dziejów Opola, a przemówił do przybyłych sam książę Bolko I. Ogromne wrażenie na zwiedzających zrobiła panorama miasta podziwiana ze szczytu wieży. Następnie dziewczęta i chłopcy przeszli do Muzeum Polskiej Piosenki, by poznać historię opolskich festiwali oraz najpopularniejsze jego przeboje. Każdy nawet mógł nagrać swoją piosenkę. To miejsce zachęcało do świetnej zabawy.
    
Był spacer uliczkami Starówki na Rynek, aby  obejrzeć Aleję Gwiazd i zatrzymać się przy pomniku Kazimierza I Opolskiego – założyciela Opola. Stamtąd młodzi turyści udali się na Wzgórze Uniwersyteckie, na którym mieści się Collegium Maius. Natomiast w pięknych ogrodach można  było sobie zrobić zdjęcie z A. Osiecką. W. Młynarskim, czy M. Grechutą.
     
Ostatnim punktem pobytu w Opolu była wizyta w jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce, w którym żyje ponad półtora tysiąca gatunków zwierząt. Duże zainteresowanie wzbudzały zwierzęta z różnych stron świata. Furorę zrobiły foki , które podczas karmienia popisywały się swoją zwinnością i pokazując różne figury.
     
To była wspaniała wyprawa do stolicy polskiej piosenki, która rozbudziła apetyt na dalsze lub bliższe wypady podczas wakacji.

Galeria zdjęć
 
Top! Do góry