• czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
Start
czwartek, 21 lutego 2019
Z WIZYTĄ W PARKU FIZYKI ODRAN W NOWEJ SOLI Drukuj
wtorek, 19 czerwca 2018
 
altW roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej im. św. Floriana  w Brzegu Głogowskim uczestniczyli w zajęciach programowania w ramach projektu edukacyjnego  Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania „Zaprogramuj przyszłość”. Podczas cyklu 15 zajęć uczyli się podstaw programowania. Korzystali z tabletów, robotów i maty edukacyjnej. Ostatnim etapem przygody z programowaniem był udział dziewcząt i chłopców w wycieczce do Parku Fizyki  ODRAN Centrum Matematyczno-Przyrodniczego w Nowej Soli. Niezwykłą atrakcją okazały się warsztaty, podczas których  mali informatycy składali z klocków Lego roboty i pod kierunkiem nauczyciela  samodzielnie  je programowali  tak, aby wykonywały określone czynności.

Podczas zwiedzania Parku, z zainteresowaniem obsługiwali urządzenia do sprawdzania praw  fizyki. Forma zabawowa, praktyczne działanie i obserwacje okazały się najtrafniejszym sposobem przyswajania wiadomości o zjawiskach fizycznych i przyrodniczych, z którymi dzieci spotykają się  na co dzień. Miały okazję sprawdzić,  jak działają dzwony rurowe, kamienne cymbały, fletnia pana. Z dziedziny  hydrostatyki  dowiedziały się, jak powstaje wir wodny, nurek Kartezjusza, woda w wirującej kuli i woda  w obracanym cylindrze, a także poznały zasady działania lustra walcowego o zmiennej krzywiźnie. Uczestnicy zajęć z przyjemnością relaksowali się przy ściance zapachowej.

Wszystkim bardzo spodobały się  tak wyjątkowe zajęcia, a dzień 15 czerwca 2018 r. na długo pozostanie w ich pamięci.

Koszt wycieczki został w całości sfinansowany przez organizatorów projektu „Zaprogramuj przyszłość”.

Uczniowie i nauczyciele serdecznie dziękują Fundacji Orange i Stowarzyszeniu Mistrzowie Kodowania za umożliwienie  organizacji zajęć z programowania.

Galeria zdjęć
 
Top! Do góry